Urážky vraj nepočul, potom sa kajal. Po škandále skončil aj tréner Bulharov

18.10.2019 18:15
Krasimir Balakov
Krasimir Balakov. Autor: ,

Bulharskí futbalisti sú mesiac pred zápasom kvalifikácie majstrovstiev Európy s českou reprezentáciou bez trénera.

Krasimir Balakov po škandalóznom zápase s Anglickom rezignoval. Jeho zverenci v pondelok v Sofii podľahli anglickému tímu 0:6 a domáci fanúšikovia počas zápasu rasisticky urážali hosťujúci hráča a hajlovali.

Bulharom za opakované prejavy rasizmu v hľadisku hrozí trest a môže sa stať, že českí futbalisti budú hrať 17. novembra v Sofii na štadióne bez divákov. Hanebné správanie divákov už stálo miesto šéfa bulharského futbalu Borisa Michajlova, polícia zatiaľ zadržala jedenásť fanúšikov.

„Neopúšťam chalanov len tak a neutekám pred zodpovednosťou. Prebrali sme to zo všetkých strán, kým som sa rozhodol odstúpiť. Situácia nie je ružová,“ uviedol Balakov.

Tréner
		Anglicka Gareth Southgate a
		jeho...
Tréner
		Anglicka Gareth Southgate v debate
		s...
+6Nenávistné gestá
		fanúšikov Bulharska v zápase
		s...

„Nikdy som nepracoval ako tréner v takej atmosfére. Hráči boli takí vystresovaní tým, čo sa dialo na štadióne, že nemali silu vzdorovať. Urobili sme, čo bolo treba na zaistenie bezpečnosti. Bulharsko nie je rasistická krajina,“ vyhlásil päťdesiattriroč­ný kouč.

Na tlačovej konferencii po zápase Balakov tvrdil, že žiadne rasistické urážky od fanúšikov nepočul. Neskôr sa podľa agentúry Reuters za správanie divákov anglickému tímu e-mailom ospravedlnil.

Bývalý stredopoliar Stuttgartu a Sportingu Lisabon prišiel do národného mužstva v máji. Premiéru si odbil v Prahe proti českému výberu, ktorému Bulhari podľahli 1:2. S reprezentáciou potom člen All Star tímu na majstrovstvách sveta v USA v roku 1994 prehral ešte štyrikrát, iba v Čiernej Hore uhral remízu 0:0.

V kvalifikačnej A-skupine sú bulharskí futbalisti predposlední s tromi bodmi zo siedmich zápasov.

Úlohou nájsť jeho nástupcu poverili Balakovho niekdajšieho spoluhráča z reprezentácie Jordana Lečkova, ktorý je podpredsedom bulharskej futbalovej únie.

#anglickí futbalisti #bulharskí futbalisti #Krasimir Balakov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku