Trávnik je plne v súlade s požiadavkami UEFA, reaguje NFŠ

18.10.2019 17:53
slovan štadión
Vynovené Tehelné pole. Autor: ,

Trávnik na Národnom futbalovom štadióne je plne v súlade s požiadavkami UEFA 4, tvrdí Spoločnosť NFŠ v oficiálnom stanovisku. Uverejňujeme ho v plnom znení bez redakčných úprav.

"Spoločnosť NFŠ, a.s. ktorá zastrešuje výstavbu Národného futbalového štadióna potvrdzuje, že trávnatá plocha spĺňa všetky požiadavky na odohratie ako ligových zápasov tak aj zápasov UEFA kategórie 4.

V rámci skúšobnej prevádzky multifunkčnosti štadióna, bol pôvodný trávnik z Holandska prekrytý a očakávane sa zničil. Pôvodný trávnik tak bol organizátorom podujatí za súhlasu investora vymenený za plne certifikovaný trávnik vypestovaný na Slovensku. S jeho kvalitou boli spokojní aj delegáti UEFA, ktorí ho v uplynulom období hodnotili ako veľmi dobrý.

Dodávateľ trávnatej plochy garantuje, že v prípade požiadavky na výmenu nového trávnika sa už o 10 dní po jeho položení môže na ňom odohrať futbalový zápas."

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Národný futbalový štadión #slovenskí futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku