Talentovaný Strelec si zlomil nohu. Vynechá mesiace

Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Dávid Strelec v úvode druhého polčasu utorňajšieho zápasu kvalifikácie ME 2021 proti Francúzom (3:5) musel nútene odstúpiť z hry. Po súboji s jedným z protihráčov dopadol tak nešťastne, že si to odniesla ľavá noha. Podrobnejšie pozápasové vyšetrenie v nemocnici odhalilo zlomeninu.

16.10.2019 12:04
Strelec Foto: ,
Dávid Strelec (vpravo) bude chýbať Slovanu Bratislava i reprezentácii približne dva mesiace.

"Vyšetrenie röntgenom ukázalo, že Dávid má zlomeninu dolnej časti ľavej holennej kosti v oblasti vnútorného členka. Predpokladaná doba liečby je dva mesiace.

Teraz budú mať ďalšie slovo pri stanovení liečby kluboví doktori," povedal pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) lekár „dvadsaťjednotky“ František Rigo.

Prehra mladých futbalistov s Francúzmi Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Martin Šulek a Francúz Dan-Axel Zagadou v...

„Ako som skákal do jedného zo súbojov, dopadal som akoby na päty. Myslel som si, že mi praskol chránič, ale potom ma to bolelo o niečo viac. ‚Ruplo‘ mi aj v členku. Nevedel som presne, čo sa deje, musel som ísť dole,“ opísal inkriminovanú situáciu 18-ročný útočník bratislavského Slovana, ktorý v 5. minúte strelil gól na priebežných 1:1.

Viac na túto tému: #slovenskí futbalisti do 21 rokov #Dávid Strelec