Boženík si trúfa aj na Wales. Chcem jazdiť a šprintovať

09.10.2019 16:44
Róbert Boženík
Róbert Boženík oslavuje gól v Budapešti. Autor: ,

Jeho gól pred necelým mesiacom rozhodol, že slovenskí futbalisti zostali v postupovej hre na budúcoročný európsky šampionát.

Róbert Boženík dostal v Budapešti šancu v základnej zostave a statočne sa bil s maďarskou obranou. Svoj odhodlaný výkon korunoval perfektným gólom. Medzi obrancami súpera sa dobre zorientoval a ideálne trafil k žrdi. V emotívnom stretnutí" rozhodol o dôležitom víťazstve nad Maďarskom (2:1).

Je pravdepodobné, že tréner Pavel Hapal pošle najmladšieho hráča slovenského kádra do boja aj vo štvrtkovom stretnutí s Walesom v Trnave.

„Predovšetkým sa teším, že som opäť v nominácii. To, čo bolo v zápase s Maďarskom, je už za nami, z minulosti sa nedá žiť. Pozerám sa dopredu. Ak dostanem šancu v stretnutí s Walesom, urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby sme boli úspešní. Je jedno, kto nastúpi a kto strelí gól, dôležité je, aby sme vyhrali,“ zdôrazňuje žilinský útočník Boženík, ktorý na budúci mesiac oslávi len 20. narodeniny.

Pripustil, že menší rešpekt pred stretnutím cíti, ale nepripisuje tomu veľký význam. Nemá ani obavy z ostrých súbojov s ostrovanmi.

Sektor hostí v
		Budapešti bol slovenský
		len...
Maďarský fanúšik
		drží šál s hanlivým
		odkazom...
+23Choreografia
		maďarských fanúšikov.

„Je to v podstate zápas ako každý iný. Keď sa dostanem na ihrisko, nechám tam srdce, budem jazdiť a šprintovať. To všetko viem ovplyvniť. Ako bude reagovať súper, to ovplyvniť nedokážem,“ zdôraznil.

Ani maďarskí futbalisti mladíkovi nič nedarovali. Ich tvrdosť neraz pocítil. „V stretnutí bolo veľa ostrých stretov. Bolelo to nielen mňa, ale všetkých,“ tvrdil.

Teraz nečaká nič jednoduchšie. Ostrovný futbal, najmä anglický, sleduje a patrí medzi jeho obľúbené. „Viem, aké sú tam súboje a mám ich rád. Nikdy sa im nevyhýbam. To bude platiť aj v prípade, ak nastúpim proti Walesanom. Budem sa usilovať súboje vyhrávať,“ doplnil rodák z Terchovej.

Tvrdí, že pred stretnutím nechce vyslovovať veľké prognózy, ale verí, že v silách slovenského výberu je vyhrať. „Bude to náročný zápas o detailoch. Musíme hrať aktívne, pokúsiť sa pritlačiť súpera, ak sa dostaneme do šancí, využívať ich. Potom sa budeme tešiť z víťazstva,“ pokračuje ešte stále tínedžer.

Postupové šance mužstva sú podľa neho reálne, ale nič nie je rozhodnuté. „Máme to teraz vo vlastných rukách, čo je veľmi dôležité. Ale ďalšie náročné zápasy sú ešte pred nami,“ domnieva sa Boženík.

#waleskí futbalisti #slovenskí futbalisti #Róbert Boženík
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku