Komplikácie Maďarov. Chýbajú im piati hráči, UEFA ich odvolanie zamietla

07.10.2019 08:31
Dominik Szoboszlai, Denis Vavro
Maďarský futbalista Dominik Szoboszlai v súboji s Denisom Vavrom počas kvalifikačného zápasu v Budapešti. Autor: ,

Maďarská reprezentácia sa musí v októbrovom dvojzápase v "slovenskej" E-skupine kvalifikácie ME 2020 zaobísť bez piatich futbalistov.

Pre zranenia absentujú obrancovia Krisztián Tamás a Barnabás Bese, ako aj stredopoliari Máté Pátkai, Dominik Szoboszlai a Ádám Nagy.

Taliansky tréner Marco Rossi povolal ako náhradu stredopoliara Jánosa Ferencziho z Debrecínu. „Situáciu by som nenazval ideálnou, ale keď nad ňou začnem smútiť, nezlepší sa. Naša úloha je, aby sme zdravých hráčov čo najlepšie pripravili na úlohy, ktoré na nás čakajú,“ uviedol bývalý kouč Dunajskej Stredy pre web mlsz.hu.

Maďarsko nastúpi vo štvrtok na pôde Chorvátska v Splite, v nedeľu privíta Azerbajdžan.

Druhý spomínaný zápas v Budapešti odohrá definitívne bez divákov. Odvolacia komisia Európskej futbalovej únie UEFA na piatkovom zasadnutí nechala v platnosti rozhodnutie zo septembra. Maďarský futbalový zväz navyše musí zaplatiť pokutu 20 miliónov forintov (približne 60.000 eur).

Disciplinárna komisia UEFA potrestala Maďarský futbalový zväz pre rasistické urážky fanúšikov počas septembrového kvalifikačného zápasu Maďarsko – Slovensko (1:2). Aj keď zväz, tréneri aj hráči prosili fanúšikov, aby povzbudzovali v rámci slušnosti, zábery delegátov ukázali opak. Maďarský zväz využije možnosť a v zápase s Azerbajdžanom naplní tribúny deťmi do 14 rokov.

V tabuľke figuruje Maďarsko na tretej pozícii so ziskom 9 bodov.

Sektor hostí v
		Budapešti bol slovenský
		len...
Maďarský fanúšik
		drží šál s hanlivým
		odkazom...
+23Choreografia
		maďarských fanúšikov.
#kvalifikácia ME 2020 #maďarskí futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku