Zatkli Maďarov, ktorí napadli slovenských fanúšikov

03.10.2019 16:42
SVK - HUN, fanúšikovia
V Budapešti panovala počas kvalifikačného duelu Maďarsko - Slovensko napätá atmosféra. Autor: ,

Maďarská polícia zatkla šesť osôb, ktoré sú podozrivé z útokov na piatich slovenských fanúšikov po kvalifikačnom zápase na ME 2020 v Budapešti medzi domácou reprezentáciou a Slovenskom (1:2).

Ako informuje stránka police.hu, išlo o dva prípady napadnutí. Dvaja Slováci 9. septembra oznámili tamojšej polícii, že boli napadnutí v Budapešti a o deň neskôr slovenské veľvyslanectvo oznámilo, že v uliciach metropoly zbili troch ďalších priaznivcov spod Tatier.

Podozrivé osoby vo veku od 23 do 33 rokov zadržali v stredu 2. októbra v ich bytoch. Traja vinníci figurovali v prvom, traja v druhom prípade. Muži čelia obvineniam z ublíženia na zdraví i výtržností. Piati zo šiestich sa na vypočúvaní priznali.

Zápas Maďarsko – Slovensko sprevádzala napätá atmosféra. Hosťujúci sektor organizátori rozdelili, keďže v ňom boli slovenskí občania maďarskej národnosti podporujúci domácich.

Sektor hostí v
		Budapešti bol slovenský
		len...
Maďarský fanúšik
		drží šál s hanlivým
		odkazom...
+23Choreografia
		maďarských fanúšikov.

Za správanie sa domácich divákov v hľadisku (opakované rasistické a nenávistné prejavy) Európska futbalová únia (UEFA) uzavrela štadión na jeden zápas a udelila finančnú pokutu 60 000 eur.

Trest uzavretého štadióna a pokuta 20 000 eur hrozili aj Slovákom, UEFA však vyhovela odvolaniu Slovenského futbalového zväzu a dôležité kvalifikačné stretnutie proti Walesu sa odohrá pred divákmi. Pôvodnú pokutu Slovensku znížili o 5 000 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#slovenskí futbalisti #maďarskí futbalisti #kvalifikácia ME 2020
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku