Vysoká prehra Slovákov? Nič sa nemení, majú silný tím, znie z Maďarska

08.09.2019 18:06
Balázs Dzsudzsák
Balázs Dzsudzsák počas pozápasovej oslavy s fanúšikmi. Autor: ,

Kapitán maďarskej futbalovej reprezentácie Balázs Dzsudzsák apeluje na fanúšikov, aby boli v pondelňajšom zápase F-skupiny kvalifikácie EURO 2020 proti Slovensku (20.45 h v Budapešti) "dvanástym hráčom" domáceho tímu.

"Chcem sa touto cestou poďakovať fanúšikom za ich doterajšiu podporu. Zajtra nás čaká špeciálny zápas a všetci dúfame, že nás zaplnený štadión poženie za vytúženým výsledkom. Ako vždy očakávam v Groupama Arene fantastickú atmosféru.

Na zápas sa nesmierne tešíme, očakávame tuhý boj. Našou motiváciou sú tri body, hráme doma a uvedomujeme si, že prípadné víťazstvo by posilnilo naše vyhliadky postúpiť na šampionát," povedal na nedeľňajšej tlačovej konferencii v tréningovom centre v Telki 32-ročný stredopoliar.

Podľa kormidelníka maďarského tímu Marca Rossiho prehra 1:2 vo štvrtkovom prípravnom súboji v Čiernej Hory nezanechá na jeho zverencoch stopy.

"Priestor dostali hráči širšieho kádra, zajtra nastúpime v inej zostave. Ale samozrejme, že sa nezbavujem zodpovednosti, pretože v každom stretnutí sa snažíme o víťazstvo. V Čiernej Hore nám to herne ani výsledkovo nevyšlo, v pondelok nás však čaká dôležitejší zápas vo väčšej intenzite.

Slováci síce tiež prehrali, dokonca v kvalifikácii a vyšším rozdielom, ale to nič nemení na tom, že majú silné a takticky veľmi dobre pripravené mužstvo. Očakávam otvorený zápas. Pevne verím, že ho s pomocou našich skvelých fanúšikov zvládneme," poznamenal lodivod maďarského tímu, ktorý predtým pôsobil v DAC Dunajská Streda.

Futbalisti Slovenska
		pred zápasom s
		Maďarskom.
Počas zápasu boli
		prítomní aj
		ťažkoodenci.
+17Fanúšikovia Slovenska
		pred zápasom s
		Maďarskom.

Tabuľku E-skupiny vedú deväťbodoví Maďari a Chorváti, tretí Wales a štvrté Slovensko majú trojbodovú stratu. Vypredaný zápas na domovskom štadióne Ferencvárosu Budapešť povedú rozhodcovia zo Španielska, ako hlavný Antonio Mateu Lahoz.

#slovenskí futbalisti #maďarskí futbalisti #kvalifikácia ME 2020
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku