Dvadsaťjednotka nestačila na Čechov. Rozhodol bývalý hráč Zlatých Moraviec

, 09.06.2019 17:29
Ľubomír Tupta
Slovák Ľubomír Tupta v prípravnom zápase proti Arménsku. Autor: ,

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v nedeľnom prípravnom stretnutí s českými rovesníkmi 1:2.

Na neutrálnej pôde v rakúskom Zell am See inkasovali od Jana Matouška a Ondřeja Šašinku, za zverencov Adriana Guľu znížil v 75. minúte Milan Kvocera.

Ondřej Šašinka je útočník Baníka Ostrava. V minulosti hosťoval aj v Senici a Zlatých Moravciach. Jeho o dva roky starší brat a taktiež útočník Baníka pre zmenu pôsobil v Poprade.

Pre mladých Slovákov to bola záverečná previerka pred jesenným štartom kvalifikácie na majstrovstvá Európy 2021 tejto vekovej kategórie. V septembri odohrajú úvodný dvojzápas na pôde Azerbajdžanu a Lichtenštajnska.

Česko – Slovensko 2:1 (1:0)
Góly: 39. Matoušek, 52. Šašinka – 75. Kvocera. ŽK: Jedlička (ČR)

Česko: Jedlička – Douděra, Plechatý, Chaluš, Granečný (68. Šipek) – Havelka, Šulc (60. Hložek) – Matoušek (85. Graiciar), Bucha (85. Tischler), Žitný (60. Holík) – Šašinka (68. Lingr)
Slovensko: Vantruba (46. Petráš) – Vallo (46. Špiriak), Šulek, Bednár (46. Oravec), Sluka (64. Vojtko)– Adamec (81. M. Fábry), Pokorný (67. Dancák), Gamboš (46. Špyrka) – Kolesár (64. Baumgartner), Tupta, Chobot (46. Kvocera)

Hlasy po zápase

Adrian Guľa, tréner SR 21: „Viac ako prehra mrzí zranenie Petra Pokorného, verím, že to nebude nič vážne. Zápas bol pomerne slušný, súper bol dobre organizovaný, mal zaujímavých hráčov na vrchu. Technickými chybami sme súperovi dali šancu na góly, čo bola voda na ich mlyn. Krásnym, hoci aj šťastným gólom Miňa Kvoceru sme stiahli na 1:2. V závere sme sa snažili o vyrovnanie, ale jednoduchšou a menej trpezlivou hrou sme si nedokázali vypracovať čistú šancu. Česko si to ukontrolovalo.“

Milan Kvocera, autor gólu SR 21: „Tréner ma poslal na ihrisko, aby som oživil hru na krídle. Pred gólom som videl, že brankár je o čosi vyššie, vystrelil som na zadnú žrď a padlo to dnu. Pre mňa to bol prvý gól za dvadsaťjednotku, z ktorého sa teším. Škoda, že sme neuhrali lepší výsledok.“

TV Pravda: Bývalí futbaloví reprezentanti Ján Pivarník a Dušan Tittel v ďalšej časti relácie Týždeň v športe hodnotia štart Slovákov do kvalifikácie ME 2020 a hovoria aj o ich postupových šanciach:

#prípravný zápas #slovenskí futbalisti do 21 rokov #výsledok #českí futbalisti do 21 rokov #Ondřej Šašinka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku