V dvanástich sledoval Hamšíka a plakal pred televízorom. Teraz sú spoluhráči

03.06.2019 14:56
Marek Hamšík, Dominik Greif
Greif: Plakal som pred televízorom, keď hral Marek v zápase v Poľsku a po jeho centri si domáci dali vlastný gól. Autor:

Brankár majstrovského fortunaligového klubu ŠK Slovan Bratislava Dominik Greif je jeden z nováčikov, ktorí sa objavili v 29-člennej nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Pavla Hapala na júnové stretnutia - prípravné s Jordánskom a následné kvalifikačné v Azerbajdžane.

„Považujem to za príjemné predĺženie sezóny. Veľmi sa teším, že som dostal túto príležitosť. Mám možnosť stráviť niekoľko dní v spoločnosti úžasných hráčov,“ uviedol 22-ročný Bratislavčan pred zástupcami médií na nedeľňajšom zraze v Šamoríne.

Práve v súvislosti s piatkovým prípravným duelom proti Jordánsku v Trnave sa dá očakávať, že v ňom dostanú priestor nováčikovia v mužstve či hráči s menším počtom reprezentačných „čiarok“ na konte.

Podobne to vníma aj gólman Greif: „Všetci, čo sme tu prvýkrát, vieme, v akej pozícii sme prišli. Prvý zápas s Jordánskom by pre nás mohol znamenať príležitosť. Na tréningoch sa budem snažiť ukázať trénerom všetko, čo viem.“

Brankár Dominik Greif na zraze slovenskej...
Brankár Dominik Greif na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie v Šamoríne. Autor: SITA, Martin Medňanský

Napriek tomu, že je súčasťou reprezentačného zrazu A-tímu prvýkrát, mnohých spoluhráčov už v minulosti stihol spoznať pri iných príležitostiach. "V Slovane som stihol Braňa Niňaja alebo aj ‚Šula‘ Haraslína ešte predtým, ako odišiel. Poznám aj Roba Boženíka, čiže nie všetci sú pre mňa neznáme tváre.

Je nás tu viac mladých, ale taký je trend aj v zahraničí, že každá reprezentácia si skôr či neskôr prejde obdobím, keď jedna generácia končí a ďalšia začína. Samozrejme, v tom našom je zároveň stále kopec skúsených harcovníkov a pre mňa je ich prítomnosť veľká škola," poznamenal.

Najviac sa však teší z toho, že sa v jednom mužstve ocitol s kapitánom Marekom Hamšíkom. "Už mi doma hovorili, že sa mám s ním odfotiť a podobne. Plakal som pred televízorom, keď hral Marek v zápase v Poľsku a po jeho centri si domáci dali vlastný gól.

Teraz s ním budem v jednom tíme," s úsmevom pripojil Dominik Greif spomienku z čias, keď mal 12 rokov a Slovensko si v poslednom kvalifikačnom zápase 14. októbra 2009 v poľskom Chorzówe po víťazstve 1:0 vybojovalo historický postup na MS 2010 v JAR.

TV Pravda: Čo je za dominanciou Slovana vo futbalovej lige? Aké ďalšie ciele stoja pred klubom z Tehelného poľa? Aj na tieto otázky odpovedá v pravidelnej relácii Týždeň v športe tréner nového šampióna Martin Ševela.

#ŠK Slovan Bratislava #Marek Hamšík #spomienka #slovenskí futbalisti #Dominik Greif
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku