Bale? Bude super previerka pre nás všetkých, upozorňuje Škriniar

23.03.2019 14:28
SR Futbal ME kvalifikácia E Maďarsko
Albert Rusnák a Milan Škriniar patrili v prvom zápase proti Maďarsku medzi opory. Autor: ,

Slovenskí futbalisti sú pred nedeľným druhým zápasom kvalifikácie EURO 2020 vo Walese optimisticky naladení. Po úspešnom vstupe do bojov v E-skupine s Maďarskom (2:0) v Trnave veria, že sa im podarí zabodovať aj vo waleskom Cardiffe.

Tam sa presunuli v sobotu z bratislavského letiska M.R. Štefánika v dobrej pohode. Po bezproblémovom, vyše dvojhodinovom lete, ich v metropole Walesu vítalo oblačné počasie, niekoľko domácich lovcov autogramov a dokonca aj skupina slovenských fanúšikov.

Proti Maďarsku dobre pracovala „žilinská“ obrana na čele s rozvážnym brankárom Martinom Dúbravkom. Debutant Denis Vavro z FC Kodaň pôsobil vedľa Milana Škriniara z Interu Miláno viac a viac v pohode.

Teraz ale pôjde o súpera z iného rangu, muziku v tíme semifinalistu ME 2016 vo Francúzsku tvrdí najmä hviezdny Gareth Bale z Realu Madrid.

TV Pravda: Kedy bude reprezentácia hrať v Bratislave na Národnom futbalovom štadióne? Šéf SFZ Ján Kováčik pri príležitosti štartu kvalifikácie ME 2020 odpovedal na otázky Pravdy. Pozrite si video.

„Súpera sme ešte na videu nevideli. Určite si ich pozrieme a budeme múdrejší. Ideme od zápasu k zápasu, prvý sme zvládli. Majú výborných hráčov, ale to máme aj my a budeme sa chcieť s nimi pobiť o dobrý výsledok. Bale je výborný hráč, uvidíme, ako to bude na ihrisku,“ povedal Vavro.

Jeho kolega zo stopérskej dvojice Škriniar očakáva fyzicky podobne náročný duel ako vo štvrtok v Trnave.

„Myslím si, že budú hrať podobný štýl ako Maďari, budú podobne agresívni a súbojoví. Budeme sa im musieť v tomto vyrovnať, aby sme tento zápas zvládli,“ povedal a na margo „strašiaka“ menom Bale uviedol:

„Bude to super previerka pre nás všetkých, ktorí sa s ním budú dostávať do súbojov. Spoločnými silami by sme ho mohli zastaviť a eliminovať. Ešte sme sa nerozprávali ako na neho, ale je rýchly a má super strelu. Tieto jeho silné stránky budeme musieť nejako eliminovať.“

Bývalý hráč Žiliny či Sampdorie Janov tiež jasne deklaroval ambície hostí: „Chceli by sme vyhrať, víťazný štart do kvalifikácie je super, takže úspech tu by bol výborný odrazový mostík.“

V dobrej nálade komunikovala s médiami aj opora v bráne národného tímu a Newcastle United Martin Dúbravka.

„Dobre sme sa naladili. Treba pohodu preniesť do ďalšieho zápasu. Bude to náročný súper. Ak sa pripravíme tak dobre ako na Maďarov, tak máme nádej na úspech,“ povedal Dúbravka, ktorého Bale ešte zo snov nemáta:

„Netreba sa sústreďovať len na jedného hráča. Sú tam aj ďalší kvalitní hráči z Premier League. Verím, že máme dostatočnú silu na to, aby sme sa presadili.“ Dúbravka pohotovo zareagoval aj na otázku, ako si poradiť s pokusmi Balea, ktorý na šampionáte vo Francúzsku strelil Slovákom gól z priameho kopu: „Nerobiť ich.“

Wales nastúpi bez Ramseyho

Nedeľný kvalifikačný duel EURO 2020 proti Slovensku neodohrá zranený stredopoliar waleskej futbalovej reprezentácie Aaron Ramsey.

Dvadsaťosemročný hráč Arsenalu sa vrátil do Londýna po tom, ako mu nedoliečené zranenie stehna nedovolilo nastúpiť ani v stredajšom prípravnom zápase proti Trinidadu a Tobagu (1:0).

„Dúfali sme, že to stihne, ale vrátil sa do Arsenalu. Je to pre nás komplikácia,“ citovala trénera Ryana Giggsa agentúra AFP. V základnej zostave bude Gareth Bale z Realu Madrid, ktorý bol v prípravnom dueli na tribúne.

„Teším sa na kvalifikáciu. Sme pripravení zo seba vydať všetko. Nie je žiadny dôvod, prečo by sme nemohli vyhrať skupinu,“ dodal Giggs.

#Gareth Bale #slovenskí futbalisti #kvalifikácia ME 2020
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku