Za Škrtela nemáme náhradu, myslí si jeho dlhoročný parťák

26.02.2019 13:26
Futbalisti, Slovensko
Slovenskí reprezentanti, zľava Adam Nemec, Ján Greguš, Martin Škrtel, Milan Škriniar a Róbert Mak. Autor: ,

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica priznal, že bol zaskočený z informácie o ukončení kariéry v národnom mužstve v podaní trojice Martin Škrtel, Tomáš Hubočan a Adam Nemec.

Tí sa tak definitívne rozhodli minulý piatok, čo prezentovali prostredníctvom oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

„Keď som bol ešte v reprezentácii, robili si zo mňa srandu, že skončia skôr a že ja to potiahnem do štyridsiatky. Ale dýchal mi na chrbát Milan Škrinar a videl som, že za mňa bola náhrada. To zavážilo pri mojom rozhodnutí. Teraz nastal problém. Nájdeme vôbec za Martina Škrtela hotového a mladého hráča? Nemáme stopéra, čo by ho porovnateľnou kvalitou nahradil. Je to škoda. Tomáš Hubočan má asi dnes problémy v klube, lebo nehráva, a tak možno nevie, ako ďalej. Hovoril som mu, že všetko sa ešte môže utriasť. Môže prísť šanca zmeniť klub a všetko sa môže otočiť v v jeho prospech,“ povedal 37-ročný Ďurica v rozhovore pre web šport.sk.

Momentálne stopér českej Dukly Praha je s niekdajšími spoluhráčmi z reprezentácie v kontakte, o ich rozhodnutí však netušil.

Prezident SFZ Ján Kováčik ďakuje Jánovi...
Prezident SFZ Ján Kováčik ďakuje Jánovi Ďuricovi za dlhoročnú repreentáciu Slovenska. Autor: SITA, Ivan Kopčáni

„Nevedel som to, ani som to nečakal, preto som sa im ešte zvedavý ozval. Je to však ich rozhodnutie a treba to rešpektovať. Všetci dali reprezentácii veľa rokov a síl. Príde mi to až ťažko uveriteľné, že končia práve oni. Reprezentácia bez nich? Nebude to ono. Na druhej strane to treba pochopiť a poďakovať za to, čo v nej odviedli,“ dodal rodák z Dunajskej Stredy.

Ďurica sa s najcennejším dresom rozlúčil na konci kvalifikácie o postup na MS 2018 v Rusku. Z ďalších dlhoročných ťahúňov sa reprezentácie pod vedením trénera Pavla Hapala pred niekoľkými mesiacmi zriekol krídelník Vladimír Weiss a najnovšie sa s mužstvom rozlúčili aj spomenutí Škrtel, Hubočan a Nemec.

Pavel Hapal.
Pavel Hapal. Autor: TASR, Martin Baumann

„Doterajšia os reprezentácie sa rozbila a zo skúsenejších tam zostali len Marek Hamšík s Jurajom Kuckom. Uvidíme, ako si s takou absenciou poradí tréner Hapal. Reprezentácia je tiež o vzťahoch mimo ihriska. Za našich čias sa v nej vytvorila jedna veľká rodina. Porušilo sa to, keď prišiel nový kouč a už to nemuselo byť ono, ale tak to už býva,“ myslí si Ďurica.

#Martin Škrtel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku