Hamšíkov odkaz Škrtelovi a spol.: Budete mi veľmi chýbať

25.02.2019 13:30
hamšík škrtel
Marek Hamšík a Martin Škrtel pózujú pred svojimi dresmi vystavenými v Sieni slávy slovenského futbalu (SSSF). Autor:

Viacerých táto informácia pred uplynulým víkendom zaskočila. Obrancovia Tomáš Hubočan, Martin Škrtel a útočník Adam Nemec oznámili trénerovi slovenskej futbalovej reprezentácie, že v národnom tíme končia.

Stalo sa tak len mesiac pred začiatkom kvalifikácie o postup na ME 2020. K spoločnému oznámeniu trojice hráčov sa v pondelok vyjadril aj jeden z lídrov národného tímu SR Marek Hamšík.

V emotívnom príspevku na sociálnych sieťach si zaspomínal na MS 2010 v JAR i na EURO 2016 vo Francúzsku. Svojim už teraz bývalým spoluhráčom sa nezabudol poďakovať.

„Škrťo, Hubo, Adam. Veľmi ťažko sa mi hľadajú slová… Ani neviem, kde mám začať… Dlhé – dlhé roky sme boli v reprezentácií spoluhráči, bojovali sme za Slovensko. Spolu sme písali zlatú éru nášho národného tímu. Spolu sme vybojovali účasť na svetovom šampionáte v Juhoafrickej republiky a na majstrovstvách Európy vo Francúzsku. Spolu sme stáli na ihrisku a zo srdca sme hrdo spievali slovenskú hymnu,“ napísal Hamšík a pokračoval:

„Vytvorili sme vynikajúcu partiu, boli sme jedna veľká rodina. Treba rešpektovať Vaše rozhodnutie, ale budete mi veľmi chýbať. Nielen ako futbalisti, ako aj skvelí ľudia. Už nebudete s nami na zrazoch, už nebudeme spolu plánovať, ako zdolať ďalšieho súpera. Ďakujem vám za všetko, za krásne roky spoločne trávených v reprezentácii.“

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Škrťo, Hubo, Adam. Veľmi ťažko sa mi hľadajú slová... Ani neviem, kde mám začať... Dlhé – dlhé roky sme boli v reprezentácií spoluhráči, bojovali sme za Slovensko. Spolu sme písali zlatú éru nášho národného tímu. Spolu sme vybojovali účasť na svetovom šampionáte v Juhoafrickej republiky a na majstrovstvách Európy vo Francúzsku. Spolu sme stáli na ihrisku a zo srdca sme hrdo spievali slovenskú hymnu. Vytvorili sme vynikajúcu partiu, boli sme jedna veľká rodina. Treba rešpektovať Vaše rozhodnutie, ale budete mi veľmi chýbať. Nielen ako futbalisti, ako aj skvelí ľudia. Už nebudete s nami na zrazoch, už nebudeme spolu plánovať, ako zdolať ďalšieho súpera. Ďakujem vám za všetko, za krásne roky spoločne trávených v reprezentácií. Škrťo, Hubo, Adam – bolo mi cťou!!!!“ „Škrťo, Hubo, Adam. It's hard to find the right words... I don't even know where to start... For many years we played together as real teammates in the Slovak national team. Together we made the golden age of our national team. Together we win the possibility to join the World Championship in the South African Republic and the UEFA European Championship in France. Together we stood on the pitch and sang the Slovak national anthem with all our hearts. We were like a big family. I need to respect your decision, but I'm going to miss you. Not just as good football players but also as great people. You wont join us in the trainings, we can't plan together how to defeat our next opponent. Thank you for all the wonderful years. Škrťo, Hubo, Adam – it was a pleasure!!!!“ @martin37skrtel @cemenmada @hubko15

Príspevok, ktorý zdieľa Marek Hamšík (@marek_hamsik_17_official),

TV Pravda: Marek Hamšík o svojom prestupe do Číny (vysielané 15. februára)

#Marek Hamšík #Martin Škrtel #Tomáš Hubočan #Adam Nemec
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku