Sedmička zo seneckého baru. Zlomili títo hráči Kozákovi väz?

, 17.10.2018 13:21, aktualizované: 18:35

Ani piaty deň po odstúpení Jána Kozáka z postu trénera slovenských futbalových reprezentantov nie je známy jednoznačný dôvod jeho zásadného rozhodnutia. Mal by ho oznámiť vo štvrtok dopoludní.

Slovenskí fanúšikovia na zápase vo
		Švédsku.
Sprava
		dočasný tréner slovenskej
		futbalovej...
+9Základná jedenástka
		Slovenska pred zápasom
		vo...

Siedmi hráči v nočnom bare

Za jeho nečakaným ukončením vyše päťročného pôsobenia na lavičke národného tímu môže byť podľa portálu pluska.sk mulatovanie siedmich hráčov po prehratom zápase s Českom (1:2) v nočnom bare v Senci, kde mali reprezentanti v čase zrazu svoj dočasný domov.

Podľa tohto zdroja by malo ísť o týchto hráčov – brankárov Martina Dúbravku, Michala Šullu, obrancov Ľubomíra Šatku, Norberta Gyömbéra, Milana Škriniara, stredopoliarov Stanislava Lobotku a Vladimíra Weissa.

Mali sa tak dopustiť priestupku voči štatútu reprezentanta a porušiť dohodnuté pravidlá hry. Hráči sa k tomu podobne ako tréner a funkcionári zatiaľ nevyjadrovali. Podľa citovaného zdroja bol po návrate ochotný reagovať len mladík Ľubomír Šatka z Dunajskej Stredy, ale ten nepotvrdil, že bol s ďalšími v seneckom bare. „Ja o tom neviem nič, nemôžem sa k tomu vyjadriť,“ vyhlásil 22-ročný obranca.

Ak však došlo k závažnému porušeniu disciplíny, ktoré viedlo k odstúpeniu trénera, je potom otázkou, prečo vzápätí v Štokholme v príprave so Švédskom nastúpili až štyria zo siedmich hriešnikov. Šef slovenského futbalu Ján Kováčik i asistent trénera Štefan Tarkovič sa viackrát vyjadrili, že Kozákovo rozhodnutie ich prekvapilo a nepoznajú dôvody, prečo sa tak stalo.

Po diskotéke prišli o peniaze

V sedmičke sú zväčša mladí reprezentanti, na ktorých by mala aj v budúcnosti stáť reprezentácia. Podľa zdroja Pravdy sa stalo niečo bežné, čo sa udialo už aj v minulosti a deje sa nielen v slovenskej reprezentácii, ale aj v zahraničí na podobných podujatiach.

Podobný prípad riešili v slovenskej futbalovej reprezentácii pred vyše šiestimi rokmi. Po stretnutí v Litve (1:1), ktorým sa začala kvalifikácia MS 2014, si takisto v Senci vyrazili štyria reprezentanti – Marek Hamšík, Miroslav Stoch, Vladimír Weiss a Karim Guédé – na diskotéku do nočného baru. Prišli vtedy o štartovné v zostávajúcich stretnutiach kvalifikácie MS 2014. Aféra prebehla vcelku v tichosti.

V tom čase viedli mužstvo tréneri Stanislav Griga a Michal Hipp a odhalili porušenie disciplíny na základe informácie na sociálnej sieti, ale sankcie nezverejnili, označili ich za internú vec kabíny.

Priestupok prebrali na druhý deň aj za prítomnosti ostatných reprezentantov a členov realizačného tímu. Troch previnilcov postavili napriek tomu do základnej zostavy proti Lichtenštajnsku (nenastúpil iba Guédé). Štartovné bolo v roku 2012 dvetisíc eur na hlavu a zápas a v nasledujúcom sa zvýšilo o päťsto eur.

Bujaré oslavy krotila polícia

Najbujarejšiu zábavu prežilo mužstvo pod Kozákovým vedením po rozhodujúcej kvalifikačnej výhre v Luxembursku v októbri 2015 (4:2), ktorá znamenala postup na európsky šampionát do Francúzska 2016. Vtedy futbalisti prehnali oslavy a boli natoľko divoké, že v noci v ich hoteli asistovala aj polícia. Na veľký hluk sa sťažovali hoteloví hostia.

Podľa policajného stanoviska boli hráči v značne povznesenom rozpoložení a v malej samostatnej sále hlasno vykrikovali. S pomocou manažmentu tímu sa napokon podarilo aktérov presvedčiť, aby sa rozišli do izieb.

Došlo k poškodeniu zariadenia hotela, ktoré SFZ musel uhradiť. Aféra, v ktorej figurovalo v podstate celé mužstvo, sa napokon ututlala.

#slovenskí futbalisti #Ján Kozák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk