Slovákom pôjde o lepší dojem. Švédov ešte nikdy nezdolali

15.10.2018 22:00
Martin Škrtel, Martin Dúbravka, Marek Hamšík
Zľava Martin Škrtel, Martin Dúbravka a Marek Hamšík spievajú hymnu pred derby s Českom v Lige národov, ktoré slovenskí futbalisti prehrali v Trnave 1:2. Autor: ,

Prípravné zápasy z futbalového kalendára pomaly miznú. Možnosť vyskúšať si niečo a dať aj šancu novým hráčom sa slovenským reprezentantom ponúka v utorok.

Čaká ich piaty vzájomný zápas so Švédskom. Pravda, po súboji s Českom prišli o hlavného trénera a povedie ich dočasne Kozákov asistent Štefan Tarkovič.

Na posledný vzájomný zápas nemajú Slováci najlepšie spomienky. V Abú Zabí podľahli Švédsku 0:6. Proti sebe však nastúpili ligové výbery a súboj nemal punc oficiálneho stretnutia. Dnes sa stretnú najsilnejšie tímy oboch krajín. Zápas v Solnej na okraji Štokholmu sa začína o 20.45.

„Je to síce len príprava, ale každý zápas je dôležitý, musíme sa naň dobre pripraviť a skoncentrovať. Po Česku chceme napraviť dojem – aj herne, aj výsledkovo, keďže sme už dlho nevyhrali. Zápas s Dánskom nerátam, lebo nemalo prvý tím. Dobré stretnutie vo Švédsku by nám pridalo viac na pohode,“ zdôraznil stredopoliar Stanislav Lobotka.

Choreografia slovenských fanúšikov pred
		zápasom...
Tréner
		Slovenska Ján Kozák a jeho náprotivok
		z...
+16Mužstvá Slovenska a
		Česka pred
		derby.

Práve jeho meno vyslovil v pozápasovom hodnotení s Českom už bývalý tréner Ján Kozák. Vyjadril sa, že mladší hráči by mali prevziať viac zodpovednosti. Ako vníma jeho kritické slová? „Je pravda, že s Českom to nebol ideálny zápas, ale trénerove vyjadrenia nechcem komentovať,“ reagoval Lobotka.

Tarkovič sa priznal, že ho Kozákovo rozhodnutie zaskočilo, nečakal ho, ale komentovať ho nebude. „Atmosféra v tíme nie je ideálna, to treba priznať. Predpokladali sme, že zvládneme dva zápasy v Lige národov, ale nezládli sme ich,“ vyjadril sa pred odletom do Švédska.

Dá sa očakávať, že nadviaže na doterajšiu spoločnú prácu s Kozákom a neprinesie nijaké radikálne zmeny. Šancu by mali dostať aj niektorí noví hráči a tí, ktorí nehrávali príliš často.

"Pre hráča je česť reprezentovať Slovensko a to isté platí aj pre mňa ako trénera. Viesť takýto výber je na jednej strane česť, na druhej veľká zodpovednosť. Urobíme maximum, aby sme s realizačným tímom mužstvo dobre pripravili a podalo adekvátny výkon,“ tvrdí Tarkovič.

Švédi sú pre Slovákov nepríjemným súperom. Stretli sa s ním štyri razy a ešte nevyhrali (po dve remízy a prehry). A dokonca im strelili len jeden gól – dal ho Marián Zeman hneď v prvom vzájomnom súboji pred vyše 22 rokmi (Slovensko podľahlo 1:2).

Švédsky tréner Janne Andersson má k dispozícii prakticky identický káder, ktorý sa predstavil aj v lete na šampionáte v Rusku, kde severania zažiarili. Vyhrali na MS ťažkú skupinu s Nemeckom, Mexikom a Južnou Kóreou, v osemfinále vyradili Švajčiarov (1:0) a stroskotali vo štvrťfinále s Angličanmi. Jasnú prevahu v ich tíme majú legionári, ktorých dopĺňajú len traja hráči z domácej ligy.

V novej súťaži Lige národov sa im zatiaľ príliš nedarilo, v B-divízii sú na tom len o niečo lepšie ako Slováci. V 2. skupine podľahli doma Turecku (2:3) a naposledy remizovali v Rusku (0:0).

Švédsko – Slovensko
Prípravný zápas, utorok, výkop o 20.45, Štokholm, priamy prenos RTVS. Zápas povedú dánski rozhodcovia, ako hlavný Jakob Kehlet.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#slovenskí futbalisti #švédski futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

33,99
Elite červené ruže

Elite červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk