Cesta mladíkov: zo Žiliny do Talianska a odtiaľ do áčka

11.10.2018 19:02
Dávid Hancko
Dávid Hancko (vľavo) v reprezentačnom drese. Autor: ,

Dvaja nováčikovia v slovenskej futbalovej reprezentácii prišli na senický zraz z Talianska. Obaja sa vo svojich kluboch stále oboznamujú s prostredím a bojujú o miesto v zostave. Rovnaká úloha ich čaká aj v národnom tíme.

Útočník Samuel Mráz (21) v Empoli a obranca Dávid Hancko (20) vo Fiorentine sa dozvedeli informáciu o nominácii, keď trávili práve spolu voľný čas vo Florencii.

„Mali sme veľkú radosť, to je najvyššia pocta, ktorú môže hráč dostať. A ešte v takom veku, v akom sme my. Teším sa na všetko, čo ma v tíme čaká. A verím, že dobrú atmosféru umocnia aj najbližšie zápasy, ktoré zvládneme,“ približoval prvé pocity Mráz, ktorý si v Empoli pripísal päť štartov, ale dovedna zatiaľ len 118 minút.

V základnej zostave nastúpil v lige raz – pred dvoma týždňami v Parme odohral úvodnú hodinu. Na konte má už jeden gól – zo zápasu v Janove.

Hancko sa vo Fiorentine presadzuje zatiaľ ešte ťažšie, musí byť trpezlivejší. Nastúpil len raz – na druhý polčas proti SPAL Ferrara. Aj tak sa však teší z rýchleho napredovania, talianskemu klubu sa upísal na päť rokov v lete, teraz prichádza šanca v reprezentač­nom drese.

„Prežívam krásne obdobie, usilujem sa užívať si to, ale stále aj tvrdo pracovať. Všetko čo sa deje, je pre mňa dôkaz, že keď poctivo robím a mám cieľ, tak odmena príde,“ prízvukuje Hancko. Donedávna ešte žilinskí hráči budú zajtra pripravení pomôcť tímu v zápase s Českom v Trnave, hoci väčšiu šancu na premiérový zápis budú mať o niekoľko dní neskôr, v utorok v príprave vo Švédsku. „Neviem, či dostanem šancu, ale budem pripravený na oba zápasy. Teším sa a uvidím, ako sa rozhodnú tréneri,“ zdôraznil Mráz.

Samuel Mráz na zraze pred zápasom Ligy národov...
Samuel Mráz na zraze pred zápasom Ligy národov proti Česku. Autor: TASR, Jakub Kotian

Hancko víta, že možnú premiéru v reprezentácii by mohol zažiť práve s Českom. „Ani neviem, ktorého súpera by som si mohol želať viac. Je to veľké derby a divácky veľmi zaujímavý zápas. Keď som už tu, rád by som hral. Rozhodnutie je na trénerovi. Ja môžem urobiť len jedno – ukázať v tréningoch a v príprave maximum,“ pripomína Hancko.

Mladíci patria vekom ešte do tímu do 21 rokov, ktorý čaká finiš v kvalifikácii ME 2019. Dodatočne k nim pribudol z neho aj brankár Adam Jakubech, ktorý pôsobí v Lille.

„Pre nás je to takmer neuveriteľná situácia. Vždy sme držali spolu, boli sme taká trojka. V zime sme boli všetci spolu na dovolenke vo Francúzsku u Adama, teraz sa spolu stretneme v áčku reprezentácie…“ usmieval sa spokojne Hancko.

V piatok budú na diaľku držať palce svojim spoluhráčom v dvadsaťjednotke. „Verím, že posledné dva zápasy zvládnu a dostanú sa do baráže. Pre nás je teraz priorita áčko, ale spolu s nimi stále ešte snívame aj o Eure,“ doplnil Hancko.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#slovenskí futbalisti #Samuel Mráz #Dávid Hancko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk