Slováci nastúpia proti Holandsku v nových dresoch. Pozrite si ich

, 28.05.2018 18:45, aktualizované: 29.05.2018 09:30

Slovenská futbalová reprezentácia sa vo štvrtkovom prípravnom zápase v Trnave proti Holandsku predstaví v novej kolekcii dresov.

Farebné spojenie modrá a biela dominuje dresu rovnako ako v celej novodobej histórii slovenského futbalu. Biely základ zdobia modré vzory na ramenách a červený prúžok – spolu s prvkom červenej v národnom znaku kompletizujú farby štátnej vlajky.

Cikcakovitý dizajn na ramenách prechádza v domácom drese od ramien z prevažujúcej modrej farby postupne do bielej, v dresoch na zápasy u súperov sú naaranžované na prechod z tmavomodrej do bledomodrého odtieňa. Brankári budú v oranžovom.

„Páčia sa mi. Zaujal slovenský motív na rukávoch, mám dobrý pocit aj z materiálu, výborne sedia,“ citoval oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) útočníka Michala Ďuriša.

„Pekný dizajn, páčia sa mi motívy, vyzerajú naozaj dobre. Verím, že sa budú páčiť aj fanúšikom,“ dodal brankár Michal Šulla. Súčasná brankárska jednotka Martin Dúbravka chytá v Newcastli v modrom a žltom drese, výrazné farebné ladenie reprezentačných brankárskych dresov mu nevadí.

„Jediná farba, ktorú nepreferujem, je ružová. Naopak, mne sa farbami hrajúce dresy brankárov páčia. Už na prvý pohľad vyzerajú nové dresy ináč ako predchádzajúce. Áno, pozdávajú sa mi,“ uviedol Dúbravka.

#dresy #slovenskí futbalisti #holandskí futbalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku