Tréner futbalovej osemnástky Malatinský je nezvestný

, 14.05.2018 11:45, aktualizované: 16:04
Milan Malatinský
Milan Malatinský. Autor: ,

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov Milan Malatinský je nezvestný.

Vo štvrtok večer 10. mája, deň pred finálovým duelom jeho zverencov proti rovesníkom z Česka v rámci medzinárodného turnaja Slovakia Cup 2018 (mladí Slováci po výsledku 1:0 napokon triumfovali na tomto prestížnom podujatí, pozn.), sa v Senci odpojil od mužstva a doteraz o sebe nepodal žiadnu správu.

Po 48-ročnom trénerovi pátra od soboty polícia, v nedeľu prehľadala háj v okolí Brestovian v Trnavskom kraji. Informujú o tom viaceré portály, napríklad web cas.sk.

"Polícia pátra po nezvestnom mužovi. Dnes počas pátracej akcie policajti spolu s členmi miestneho poľovníckeho združenia prehľadali háje v okolí obce Brestovany. Nezvestného sa zatiaľ nepodarilo nájsť. Pátranie po ňom naďalej trvá,“ povedala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Nový Čas kontaktoval aj manželku kouča mládežníckej reprezentácie. „Nechcem o tom hovoriť,“ zareagovala so žiaľom v hlase Tatiana Malatinská a doplnila: "Ja som s ním nič takéto ešte nezažila. Je to pre mňa a našu rodinu obrovský šok. Nevieme sa z toho spamätať. Dúfam, že bude v poriadku.“

Porušil podmienky zmluvy

Rodák z Trnavy Milan Malatinský (nar. 8. februára 1970) na minulotýždňovom Slovakia Cupe dostal tím SR „18“ do finále, mužstvo však v piatkovom rozhodujúcom dueli už neviedol. Dôvodom jeho náhleho odchodu mohla byť podľa webu cas.sk informácia o údajnom nepredĺžení zmluvy, ktorá mu vyprší posledný májový deň.

Na snímke tím Slovenska do 18 rokov po...
Na snímke tím Slovenska do 18 rokov po víťazstve vo finálovom zápase turnaja Slovakia Cup 2018. Autor: TASR, Lukáš Grinaj

„Tréner Milan Malatinský porušil podmienky zmluvy so Slovenským futbalovým zväzom, a preto neviedol reprezentáciu do 18 rokov vo finále Slovakia Cupu, ktoré slovenská reprezentácia vyhrala, keď zvíťazila nad Českom 1:0. Zmluva so SFZ sa trénerovi Malatinskému končí 31. mája 2018 a o jej predĺžení či nepredĺžení rozhodne výkonný výbor SFZ na svojom najbližšom zasadnutí,“ uvádza sa v stanovisku Slovenského futbalového zväzu, ktoré poskytla riaditeľka PR a tlačová hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

V spomenutom víťaznom stretnutí finále Slovnaft Cupu viedol slovenskú futbalovú „osemnástku“ asistent trénera Marek Bažík, ktorý nechcel komentovať tému odchodu hlavného kouča Malatinského.

Bališ je šokovaný

"Spolupráca s Milanom fungovala na vysokej profesionálnej úrovni. On bol šéf. Nevyskytli sa žiadne problémy. Spolu sme uzavreli prvú sezónu. V júni bude ešte jeden zraz osemnástky pred dvojzápasom s Bieloruskom. Vtedy sa to bude celé riešiť. Teraz je to veľmi horúce,“ povedal Bažík pre web cas.sk.

Milan Malatinský.
Milan Malatinský. Autor: SITA, TomᚠSomr

Milan Malatinský počas aktívnej činnosti hral okrem domovskej Trnavy aj za Duklu Banská Bystrica a Inter Bratislava, dvakrát si obliekol i najcennejší dres. V trénerskej kariére sedel na trnavskej lavičke a viedol mládežnícke reprezentácie SR do 18 a 19 rokov. Jeho bývalého spoluhráča zo Spartaka Igora Bališa zaskočila informácia o zmiznutí Milana Malatinského, pre web cas.sk uviedol:

„Som šokovaný. Nejaká zmluva predsa nemôže byť dôvodom takéhoto kroku. Veď má manželku i deti z prvého manželstva. Je pravda, že životosprávu nemal najlepšiu. Nemyslím si, že by spravil nejakú hlúposť. Možno je len niekde zalezený. Keď sa na človeka navalí viac problémov, každý sa s tým vyrovnáva inak. Milan je dobrý tréner,“ cituje web cas.sk slová Igora Bališa.

#Milan Malatinský #slovenskí futbalisti do 18 rokov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku