Ďuriš na Cypre strelecky ‚rozmrzol‘, potrebujeme takého hráča, tvrdí Kozák

24.03.2018 20:27
Michal Ďuriš, Mohnad Salem
Michal Ďuriš v súboji s Mohnadom Salemom zo SAE. Autor: ,

Slovenský futbalový reprezentant Michal Ďuriš aj na medzinárodnom turnaji King's Cup v Thajsku (22. - 25. marca) potvrdil, že pôsobenie na Cypre (od januára 2018) mu prospelo po všetkých stránkach.

V semifinále Kráľovského pohára v Bangkoku dokázal v úplnom závere prvého polčasu vydarenou hlavičkou dať víťazný gól do bránky Spojených arabských emirátov, ktorý zverencov Jána Kozáka po výsledku 2:1 posunul do nedeľňajšieho finále s domácim Thajskom.

Bol to Ďurišov piaty reprezentačný gól. Hrotový útočník, ktorý v januári 2017 prestúpil z Viktorie Plzeň do ruského FK Orenburg, ho zaznamenal po dlhom čase, lebo štvrtý reprezentačný zásah z jeho produkcie padol 29. mája 2016.

Je dobré, že v súčasnosti Michal Ďuriš opäť zrušil svoj gólový pôst, čoho dôkazom sú pribúdajúce zásahy na jeho konte. Po nedávnom odchode z Ruska na hosťovanie na Cyprus sa mu dari aj v miestnej lige. V piatich majstrovských zápasoch dokázal dať sedem gólov.

Ján
		Kozák počas slovenskej hymny.
Slovenskí
		fanúšikovia v
		Bangkoku.
+5Základná jedenástka
		Slovenska pred zápasom
		so...

Rodák z Uherského Hradišťa (nar. 1. júna 1988) je v jarnej časti sezóny v takej streleckej forme, že si ňou opäť vypýtal pozvánku do A-mužstva SR. Zaslúžene. Veď jeho vzkriesené strelecké danosti neušli pozornosti reprezentačného kormidelníka Jána Kozáka, ktorý ho v prvom súboji King's Cup 2018 postavil na hrot útoku.

„Ja som s ním hovoril. Povedal som mu, že teplo na Cypre mu viac vyhovuje ako ruská zima v Orenburgu. Jeho strelecká bilancia ukázala, že na Cypre strelecky 'rozmrzol,“ povedal Ján Kozák na margo 37-násobného reprezentanta SR, ktorý po dlhšom čase opäť našiel presnú mušku.

„Samozrejme, je dobre aj preňho, aj pre slovenskú reprezentáciu, že sa opäť strelecky presadil. Jeho bilancia v cyperskej lige zaslúžene vzbudila záujem. Nie div, že o jeho služby sa začali zaujímať aj iné špičkové cyperské kluby. Dokonca máme informácie, že interes prejavujú aj mužstvá z iných krajín. To je preňho dobré,“ spokojne konštatoval 63-ročný prvý muž realizačného tímu A-mužstva SR.

„Ďuriš si na Cypre urobil dobré meno. Teraz sa budú naňho inak pozerať aj v Orenburgu, ak sa tam vráti. Určite mu dajú iné šance a väčší priestor, aby dokázal aj v ich drese strieľať góly. Ale taký je futbalový život. Raz to ide ako po masle a inokedy zasa nie, nech robíte čokoľvek,“ pripomenul bývalý 55-násobný československý reprezentant a bronzový z ME 1980 v Taliansku.

„Jeho návrat medzi strelcov nám zahral do kariet. Na poste hrotového hráča potrebujeme šikovného strelca. V minulosti ukázal, že to vie. V reprezentácii teraz potrebujeme takého futbalistu. Potrebujeme hráča, ktorý vie dávať góly. Dokázal to v minulosti, potom sa odmlčal. Mal zdravotné problémy. Dostal sa z toho. Vyliečil sa zo zranení. Verím, že sa mu bude dariť nie iba v cyperskej lige, ale aj v našej reprezentácii,“ dokončil Ján Kozák rozprávanie o Michalovi Ďurišovi.

#Ján Kozák #Michal Ďuriš #slovenskí futbalisti #Kings Cup
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku