Teší sa Kozák i slovenský fanúšik. Končí iba Ďurica, ostatní zostávajú

09.11.2017 10:18
Slovensko futbal
Zo Slovákov končí v reprezentácii iba Ján Ďurica (navrchu). Autor: ,

Okrem stopéra Jána Ďuricu nik z aktuálneho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie nechystá rozlúčku s dresom národného tímu po skončení kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2018. Prezradil to tréner Ján Kozák pred odletom mužstva na prípravný zápas proti Ukrajine, ktorý odohrajú slovenskí reprezentanti v piatok 10. novembra vo Ľvove.

Keďže v kádri tímu je viacero tridsiatnikov, do úvahy prichádzalo i to, že Ďuricu budú nasledovať ďalší hráči.

„Tento čas sme využili na rozhovory s hráčmi, ktorí už majú určitý vek, teda sú po tridsiatke. Neprekvapili ma, keďže za tie roky som ich spoznal. Nie je pre nich ľahké rozhodnúť sa v zmysle, že ďalšia kvalifikácia sa začne až o rok a pol,“ povedal reprezentačný tréner Kozák a pokračoval:

„Ani oni sami nevedia, v akom stave a športovej forme budú, ale všetci do jedného povedali, že keď budú v poriadku a nominujem ich, veľmi radi prídu reprezentovať Slovensko. Takéto ich rozhodnutie som predpokladal, poznám ich, stále radi reprezentovali, tešili sa na zrazy, v zápasoch vydali zo seba všetko. Z tohto pohľadu som spokojný.“

Anglicko -
		Slovensko
Anglicko -
		Slovensko
+30Anglicko -
		Slovensko

Kým o tom, že Marek Hamšík bude v slovenskom drese pokračovať, neboli žiadne pochybnosti, v prípade Martina Škrtela prichádzala do úvahy aj možnosť, že skončí.

„S Martinom a Marekom som sa rozprával na túto ešte pred kvalifikačným zápasom s Maltou. Marek hneď povedal jednoznačne, že chce naďalej reprezentovať,“ informoval tréner Slovenska o rozhodnutí dlhoročných opôr tímu a dodal:

„Martin si nechal mesiac na rozmyslenie, aby sa porozprával s rodinou. A teraz sa takisto vyjadril, že keď bude zdravý, veľmi rád pomôže.“

#slovenskí futbalisti #kvalifikácia #Ján Kozák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet rose hypericum red

Sweet rose hypericum red

29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk