Gyömbérovi v Taliansku veria, hráva celé zápasy. Spomínal aj na Teixeiru

06.11.2017 20:48
Norbert Gyömbér
Norbert Gyömbér. Autor: ,

Slovenský futbalový obranca v službách talianskeho druholigového FC Bari Norbert Gyömbér nechýba v nominácii trénera SR Jána Kozáka na novembrové medzištátne prípravné stretnutia proti Ukrajine (v piatok 10. 11. o 19.00 h SEČ v Ľvove) a Nórsku (v utorok 14. 11. o 18.00 h v Trnave).

Dvadsaťpäťročný stopér, ktorý je v Bari na hosťovaní z AS Rím, však môže zasiahnuť len do duelu v Ľvove. „Po prvom zápase idem nazad do klubu. Som rád, že v Bari chceli, aby som sa po zápase na Ukrajine vrátil. Možno tým chcú povedať, že pre tím som dôležitý hráč,“ povedal Gyömbér počas pondelkového zrazu národného tímu v Senci.

Rodák z Revúcej je v Bari stabilnou súčasťou základnej zostavy. V 22-člennom pelotóne Serie B patrí Bari 6. miesto, na prvú priečku a Frosinone má trojbodové manko.

„Som vo väčšej pohode než pred rokom či dvoma. Teším sa, že mi v klube veria. Je to druhá liga, ale má veľkú kvalitu, hráme ťažké zápasy. Získavame celkom dosť bodov, aj keď vonku je to slabšie. Verím, že naplníme predsezónne ciele. V klube ako Bari musíme bojovať o najvyššie priečky. Hrám veľa zápasov, celé a stále. Cítim trochu viac zodpovednosti, no nechcem si to veľmi pripúšťať, chcem pre mužstvo odovzdať maximum,“ vyhlásil Gyömbér a preladil na reprezentačnú nôtu:

„Vždy, keď prídem medzi chalanov, je to trochu iná atmosféra než zažívame v kluboch. Tak je to aj teraz, na chalanov som sa veľmi tešil. Verím, že tieto dva zápasy nám pomôžu v príprave na vzdialenú kvalifikáciu ME 2020.“

Slovensko, Ukrajina a Nórsko zhodne neuspeli v kvalifikácii o postup na budúcoročné MS do Ruska, nevybojovali ani miestenku v novembrovej baráži. „Každý ocení možnosť zahrať si na reprezentačnej úrovni proti takýmto súperom. Musíme sa zodpovedne pripraviť a v zápasoch odovzdať maximum,“ skonštatoval Norbert Gyömbér a doplnil: „Nechám sa prekvapiť, koľko priestoru dostanem. To je na trénerovi. Všetci, čo sú tu, majú o motiváciu postarané už tým, že si môžu obliecť reprezentačný dres­.“

Novembrové súboje budú posledné v národnom tíme pre 35-ročného stopéra Jána Ďuricu. „Janko sa rozhodol tak, ako sa rozhodol. V reprezentácii nám, mladším, odovzdal mnoho skúseností. Môžeme sa mu len poďakovať. Budem na neho spomínať ako na výborného futbalistu a skvelého človeka. Všetkým bude chýbať. Verím, že sa ešte v budúcnosti uvidíme,“ uviedol bývalý hráč Catanie či Banskej Bystrice Gyömbér.

Na záver sa vyjadril aj k nečakanému úmrtiu 25-ročného niekdajšieho mládežníckeho reprezentanta SR Dionatana Teixeiru: „Mal som možnosť hrať s ním približne rok, boli sme spolu v klube, niečo sme spolu odohrali aj v reprezentácii. Čo k tomu povedať… je to strašná správa.“

#Bari #Norbert Gyömbér
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet rose hypericum red

Sweet rose hypericum red

29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk