Tragická správa. Zomrel bývalý slovenský reprezentant

06.11.2017 06:54, aktualizované: 11:41

Niekdajší mládežnícky futbalový reprezentant SR s brazílskymi koreňmi Dionatan Teixeira v nedeľu zomrel vo svojej vlasti. Informuje o tom web britskej BBC s dôvetkom, že príčinou náhleho úmrtia 25-ročného stopéra moldavského FC Šeriff Tiraspoľ pravdepodobne je infarkt.

Dionatan Teixeira zomrel na následky infarktu.
Dionatan Teixeira zomrel na následky infarktu. Autor: SITA, Jozef Jakubčo

Zanechal manželku a osemmesačnú dcérku. Podľa informácií Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na jeho webe si Dionatan šiel zahrať futbal s kamarátmi na pláž. Prišlo mu nevoľno a napriek snahe miestnych lekárov približne okolo 19.00 h SEČ odišiel na večnosť. „Slovenský futbalový zväz vyjadruje pozostalým hlbokú sústrasť,“ píše sa na webe SFZ.

Šeriff prostredníctvom vyhlásenia na klubovom webe informoval, že Teixeira v lete odcestoval do Brazílie a mal sa vrátiť do klubu. „Celý klub Šeriff, od radových zamestnancov až po vedenie, je šokovaný touto tragickou správou. Bolesť zo straty je veľká. Dionatanovým príbuzným a priateľom vyjadrujeme úprimnú sústrasť. V našich srdciach zostane navždy,“ uviedol moldavský klub vo vyhlásení, ktoré zdieľal web britského periodika The Guardian.

Dionatan Teixeira so
		spoluhráčmi z tímu SR
		21.
Quincy Promes z
		Holandska a Dionatan
		Teixeira...
+5Dionatan Teixeira a
		Róbert Mazáň počas zápasu
		o...

Rodák z Londriny prišiel do Šeriffu Tiraspoľ počas zimného prestupového obdobia ako voľný hráč, predtým pôsobil v anglickom prvoligovom Stoke City. „Dionatan bol veľmi obľúbeným členom tímu. Je ťažké prijať, že odišiel v takom mladom veku. Naše myšlienky a modlitby v týchto ťažkých chvíľach patria jeho mladej rodine a priateľom,“ citoval web Stoke City šéfa klubovej exekutívy Tonyho Scholesa.

„Džony, ako sme Dionatana Teixeiru familiárne prezývali, bol bezprostredný, priateľský človek. Dobre sa s ním komunikovalo, bol šikovným futbalistom. Som šokovaný touto tragickou správou. Je ťažké pochopiť, ako mohol zomrieť v takom mladom veku. Rád by som vyjadril úprimnú sústrasť jeho manželke a celej rodine. Zbohom, Džony!“ uviedol Juraj Vengloš z hráčovej zastupiteľskej agentúry CSM-Agency na jej webe.

Dionatan do Nascimento Teixeira, ktorý v roku 2009 absolvoval skúšky vo viacerých známych anglických kluboch (FC Middlesbrough, Blackburn Rovers, Newcastle United, Manchester City), získal v Moldavsku v uplynulej sezóne double – titul aj národný pohár. Slovenské občianstvo prijal v auguste 2013. Bol pevnou súčasťou tímu SR „21“ v kvalifikácii o postup na ME 2015 tejto vekovej kategórie, mladí Slováci vtedy v baráži stroskotali na rovesníkoch z Talianska.

V tíme SR do 21 rokov nastúpil osemkrát. Teixeira v júni 2014 prestúpil do Stoke z Dukly Banská Bystrica. V Premier League nastúpil dvakrát, časť sezóny 2015/2016 strávil na hosťovaní v treťoligovom Fleetwood Town.

Na Slovensku pôsobil aj v Košiciach, Slovane Bratislava a Ružinej. V najvyššej slovenskej súťaži debutoval 18. apríla 2009 v drese MFK Košice, vo veku 16 rokov a 268 dní sa stal najmladším legionárom.

#slovenskí futbalisti do 21 rokov #infarkt #Dionatan Teixeira
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet rose hypericum red

Sweet rose hypericum red

29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk