Sebavedomý hlas zo Slovinska: Slovákov môžeme opäť zdolať

10.08.2017 09:55
Slovensko, radosť, futbalisti
Slovenská futbalová radosť. Prekaziť ju chcú Slovinci. Autor: ,

Slovinský futbalový reprezentant Josip Iličič vie, že tamojšie národné mužstvo trénera Srečka Katanca musí v jesenných zápasoch kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska zvládnuť zápasy s priamymi konkurentmi o 2. miesto v eliminačnej F-skupine - Slovenskom a Škótskom.

„Najkľúčovejšie budú dva zápasy, v septembri na Slovensku a októbrový duel doma so Škótskom. Slováci majú výborné mužstvo, ale doma sa nám ich po dobrom výkone podarilo zdolať. Ak budeme hrať ako tím, môže sa nám to podariť znova. Na MS ani ME som nikdy nehral a chýba mi to. Určite musí byť veľký zážitok zahrať si na takomto podujatí. Až keď sa mi to podarí, budem si môcť povedať, že som s reprezentáciou dosiahol všetko, čo som chcel,“ vyhlásil pre denník Gazzetta dello Sport 29-ročný ofenzívny stredopoliar Atalanty Bergamo, v minuloročnom vzájomnom zápase medzi Slovinskom a Slovenskom (1:0) najlepší na ihrisku.

Druhá konfrontácia tejto kvalifikácie medzi spomenutými krajinami sa uskutoční 1. septembra v Trnave (začiatok zápasu o 20.45 h SELČ). Slovinci sú momentálne tretí v skupine (11 bodov) za druhými Slovákmi (12) a prvými Angličanmi (14). Na chrbát im dýchajú osembodoví Škóti.

#slovenská futbalová reprezentácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk