Novota sa na dva roky upísal Debrecínu

27.06.2017 10:20, aktualizované: 29.06.2017 16:04
Ján Novota
Ján Novota. Autor: ,

Slovenský futbalový reprezentant Ján Novota bude od nastávajúcej sezóny 2017/2018 hrávať v Maďarsku.

Tridsaťtriročný brankár, ktorý v ostatnom ročníku dostával v Rapide Viedeň málo príležitostí, podpísal s klubom VSC Debrecín zmluvu na dva roky. Informovala o tom oficiálna webová stránka klubu www.dvsc.hu.

„V Debrecíne som od nedele a cítim sa tu dobre. Pozrel som si štadión, tréningové centrum, mesto. Ľudia sú tú milí, nuž som rád, že budem hrávať za klub. Poznám ho, sledoval som jeho počínanie v maďarskej lige i európskych pohároch. Pevne verím, že nespôsobím sklamanie,“ povedal Novota vo videorozhovore pre klubový portál.

S viedenským klubom sa Novota rozlúčil po šiestich rokoch, v jeho drese odohral v rakúskej lige 95 zápasov a nastúpil v 27 dueloch Európskej ligy.

„Klub mal konkrétny záujem, z ponuky mám pozitívny dojem. V Debrecíne som dostal návrh zmluvy na dva roky. Ak to bude v poriadku, nič nebráni spečateniu kontraktu podpisom. Stane sa tak v utorok, najneskôr v stredu,“ uviedol Novota pred niekoľkým dňami. Postupne sa stal jednotkou medzi tromi žrďami klubu z rakúskej metropoly.

„Mrzia ma posledné mesiace, keď som sa ocitol na vedľajšej koľaji. Napriek tomu som išiel stále naplno a pozitívne sa pozeral dopredu. Napokon som sa rozhodol pre zmenu,“ dodal 4-násobný slovenský reprezentant.

Dvojmetrový dlháň (199 cm) pochádzajúci z Matúškova pri Galante chytal na klubovej úrovni aj v Štúrove, Senci, Dunajskej Strede. Jeho ďalšia kariéra bude pokračovať v tíme 7-násobného maďarského majstra. V minulej sezóne obsadil klub z Debrecína v najvyššej maďarskej súťaži 8. priečku.

#Ján Novota #Rapid Viedeň #DVSC Debrecín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku