Lobotka je najlepší stredopoliar na ME. Premiér Fico je rozhorčený

25.06.2017 18:40
Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka. Autor: ,

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka svojimi výkonmi patril k najvýraznejším postavám národného tímu do 21 rokov na ME tejto vekovej kategórie v Poľsku.

Slováci v základnej A-skupine podľahli Angličanom (1:2) a zdolali domácich Poliakov (2:1) aj Švédov (3:0), napokon im postup do semifinále ušiel o jeden gól. Dvadsaťdvaročného stredopoliara dánskeho FC Nordsjaelland vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu po oboch víťazných stretnutiach zverencov Pavla Hapala, spomedzi 276 účastníkov európskeho šampionátu Lobotka v skupinovej fáze ako jediný získal dve takéto individuálne ocenenia.

„Teraz sa konečne k veľkej časti futbalového sveta dostala informácia, aký je dobrý. Úprimne, myslím si, že po tom, čo čoskoro niekde zakotví, ho budeme počas nasledujúcich rokov sledovať a hovoriť – tohto sme mali v našej lige,“ povedal pre web bold.dk tréner Nordsjaellandu Kasper Hjulmand.

„Je veľmi nepravdepodobné, že si ho udržíme, musím sa s tým zmieriť. Švédsky skaut (Reine Almqvist, pozn.) po zhliadnutí jeho výkonov povedal, že môže hrať v ktoromkoľvek európskom klube,“ skonštatoval 45-ročný Hjulmand a dodal: „V najbližších rokoch budeme môcť sledovať jeho výrazné napredovanie. Je to hráč s mimoriadnymi schopnosťami a podľa môjho názoru až dosiaľ najlepší stredopoliar na európskom šampionáte.“

Trenčiansky rodák s minulosťou v miestnom AS aj Ajaxe Amsterdam počas ME „21“ potvrdil záujem úradujúceho českého majstra SK Slavia Praha o jeho služby. Počas ostatných mesiacov sa Lobotka pravidelne objavuje v nominácii trénera A-tímu SR Jána Kozáka.

Premiér Fico pošle prezidentovi UEFA otvorený protestný list

Predseda vlády SR Robert Fico je rozčarovaný zo spôsobu, akým bol slovenský národný tím do 21 rokov vyradený z európskeho futbalového šampionátu v Poľsku.

Veľmi ho znepokojuje, že výsledok zápasu Nemecko – Taliansko vyvoláva vážne pochybnosti o tom, že bol odohraný v duchu fair play. A preto už v pondelok zašle otvorený protestný list prezidentovi Európskej futbalovej únie (UEFA).

#Stanislav Lobotka #Robert Fico #ME 2017 hráčov do 21 rokov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk