Mladí futbalisti súboj súperov nebudú sledovať, len Hapal

22.06.2017 17:20
slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov
Radosť futbalistov Slovenska do 21 rokov. Autor: ,

Slovenskí futbaloví reprezentanti nastúpia vo štvrtok o 20.45 na jedenásty zápas v tohtoročných majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov.

V stretnutí s obhajcami titulu Švédmi sa rozhodne, či počet stretnutí v aktuálnom šampionáte ešte rozšíria.

Pred existenčným zápasom mladých Slovákov si tréneri oboch mužstiev vymenili komplimenty. Pavel Hapal sa dokonca vyjadril, že aktuálny švédsky tím je ešte kompaktnejší a kvalitnejší ako predchádzajúci, ktorý pred dvoma rokmi vybojoval v Česku titul majstrov Európy. „Mal vtedy aj trochu šťastia, čo k takémuto turnaju vždy patrí. Súčasný výber má veľa kvalitných hráčov," vyhlásil český tréner.

Aj kouč mladých švédskych futbalistov Haakan Ericson vyzdvihol kvality súpera. „Slovensko má v našej skupine najlepšie organizovaný tím, je veľmi silné v obrane, ale ukázalo dobré ťahy aj v ofenzíve," zdôraznil.

Ani jeden zo súperov v Lubline už nemá situáciu vo svojich rukách. Švédi dva razy remizovali, pričom si mohli trúfať aj naviac. V súboji s Angličanmi (0:0) desať minút pred koncom nepremenili penaltu. A proti Poliakom už pomaly oslavovali výhru, ale v nadstavenom čase inkasovali vyrovnávajúci gól práve z penalty (2:2). Napriek tomu výhra nad Slovenskom by ich ešte mohla posunúť do semifinále.

Aj Slováci potrebujú zvíťaziť, ale takisto musia čakať, ako dopadne súbežne sa hrajúci zápas Poľsko – Anglicko. Dôležité pre nich je, aby nezvíťazili Angličania.

Členovia slovenského realizačného tímu na diaľku budú sledovať vývoj v Kielcoch. „Budem mať na lavičke aktuálne informácie. Musíme sa však sústrediť najmä na náš zápas, ktorý chceme vyhrať," vravel Hapal pred výkopom.

Ani hráči veľmi nekalkulovali, priznali, že o súboj Poliakov a Angličanov sa nebudú zaujímať, ani nechcú o ňom infomáciu – ani v prestávke v šatni. Dôvodom boli obavy, aby ich nevyrušili z maximálnej koncentrácie…

Ako postúpia Slováci

Jedinú istotu majú v prípade, ak zdolajú Švédsko a Poliaci minimálne remizujú s Anglickom. Potom vyhrajú skupinu a zahrajú si v semifinále. Ak Slováci remizujú so Švédskom a Poľsko zdolá Anglicko, budú mať všetky tri tímy po štyri body a rozhodne tabuľka z ich vzájomných zápasov. Ak Angličania vyhrajú nad Poliakmi, budú víťazmi A-skupiny. Hapalovi zverenci môžu ešte postúpiť aj ako najlepší druhý tím z troch skupín, ale to musia vyhrať nad Švédskom a potom čakať dva dni na výsledky ďalších stretnutí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ME 2017 hráčov do 21 rokov #slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov #švédska futbalová reprezentácia do 21 rokov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
59,99
Grande ruža red 25

Grande ruža red 25

37,99
Amore ruža cream

Amore ruža cream

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk