Tréner Angličanov: Slováci na mňa urobili dojem. Ale my musíme vyhrať

18.06.2017 21:06
Aidy Boothroyd
Aidy Boothroyd. Autor: ,

Tréner anglickej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Aidy Boothroyd napodobnil kormidelníka tímu SR "21" Pavla Hapala a ani on neprezradil mená hráčov, ktorých pošle na trávnik od začiatku pondelkového druhého vystúpenia oboch mužstiev v rámci A-skupiny na ME tejto vekovej kategórie v Poľsku. Súboj sa uskutoční o 18.00 h v Kielcoch.

Slovenskí sokolíci v piatok v Lubline vo svojom úvodnom zápase zdolali domácich Poliakov 2:1, Angličania v ten deň v Kielcoch remizovali so Švédmi (0:0).

„V prvom dueli sme nehrali až tak dobre, máme na viac. Chceme sa zlepšovať každým zápasom,“ povedal Boothroyd počas nedeľňajšej tlačovej konferencie v dejisku stretnutia a pokračoval: „Všetci hráči sú zdraví a pripravení. Pokúsim sa zložiť z nich ten najlepší tím. Proti Slovákom nás nečaká nič jednoduché, bude to veľmi náročný zápas.“

Koučovi mladých Angličanov sa veľmi páčil úvodný súboj v Lubline: „Slováci na mňa urobili veľmi dobrý dojem, ich zápas proti Poliakom mal vysokú úroveň. Pre divákov to bolo atraktívne stretnutie s veľkým počtom striel, šancí, hralo sa z jednej strany na druhú. Myslím si, že zajtra to bude trochu iné, musíme tomu prispôsobiť aj taktiku.“

Slovenskí reprezentanti si môžu ako prví na šampionáte zabezpečiť postup do semifinále – stane sa tak, ak zvíťazia nad Angličanmi a zároveň v pondelkovom večernom lublinskom stretnutí Švédi nezdolajú Poliakov (hrá sa od 20.45 h). Angličania musia Slovákov zdolať, ak chcú mať situáciu v boji o postup pod kontrolou. „Musíme vyhrať, nie je žiadna iná cesta. Slováci nemajú čo stratiť, majú tri body. Očakávam dobrý zápas,“ uzavrel Boothroyd.

Predpokladaná základná zostava Anglicka
Pickford – Holgate, Mawson, Chambers, Chilwell – Ward-Prowse, Grealish, Chalobah, Gray – Redmond, Abraham

#anglická futbalová reprezentácia do 21 rokov #slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
32,99
Perla ruža tulip color

Perla ruža tulip color

52,46
Passion Ruža Sunny

Passion Ruža Sunny

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk