Hapal vie, no nepovie. Základná zostava proti Anglicku je jeho tajomstvom

18.06.2017 19:30
Žilina Hapal
Pavel Hapal. Autor:

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal má jasno v zložení základnej zostavy na pondelkový druhý súboj SR na ME tejto vekovej kategórie v Poľsku, z taktických dôvodov ju však ani tentoraz neprezradil.

Slováci si v Kielcoch v základnej A-skupine zmerajú sily s Angličanmi, úvodný výkop je o 18.00 h. Slováci v piatok v Lubline vo svojom úvodnom vystúpení zdolali domácich Poliakov 2:1, Angličania v ten deň v Kielcoch hrali bez gólov so Švédmi.

„Všetci hráči sú zdraví, v mužstve je dobrá nálada. Do stretnutia ideme s ambíciou zvíťaziť,“ povedal Hapal počas nedeľňajšej predzápasovej tlačovej konferencie v dejisku stretnutia a pokračoval:

„Čaká nás však veľmi ťažký súper, možno najťažší v skupine. Prvý cieľ je však zvíťaziť. Uvidíme po zápase, či by sme boli spokojní s bodom. Angličania sú si vedomí, že ak s nami prehrajú, sú bez šance na postup z prvej priečky.“

Kouč Slovákov vyzdvihol niektoré prednosti najbližšieho protivníka. „Samozrejme, pozrel som si úvodné vystúpenie Angličanov na turnaji. V prvom polčase boli dominantní, po zmene strán sa však aj báli o výsledok; Švédi nepremenili pokutový kop. Majú veľkú kvalitu, sú silní a rýchli, nebezpeční v krídelných priestoroch. Bude veľmi dôležité, ako sa nám bude dariť v osobných súbojoch,“ vyhlásil Hapal.

Slovenskí reprezentanti si môžu ako prví na šampionáte zabezpečiť postup do semifinále – stane sa tak, ak zvíťazia nad Angličanmi a zároveň v pondelkovom večernom lublinskom stretnutí Švédi nezdolajú Poliakov (hrá sa od 20.45 h). Ak Slováci s Angličanmi neprehrajú, udržia si výhodu – pred záverečným duelom v „áčku“ proti Švédom (vo štvrtok 22. 6. o 20.45 h v Lubline) budú mať boj o postup vo svojich rukách.

„Samozrejme, radi by sme postúpili už zajtra,“ skonštatoval kormidelník slovenských sokolíkov a na margo základnej zostavy doplnil: „Nepoviem, či v zostave budú nejaké zmeny, no určite v súvislosti s taktickými zámermi a iným súperom o niečom uvažujeme.“

Stopér Milan Škriniar očakáva mimoriadne náročný duel a naznačil, čo môže rozhodnúť o výsledku. „Máme na to, aby sme sa im vyrovnali v agresivite. To možno bude kľúčové. Hernú kvalitu máme veľmi veľkú,“ vyhlásil obranca janovskej Sampdorie a dodal: „Rozhodne chceme vyhrať. Možno po zápase budeme spokojní s bodom, uvidí sa až potom. Nehľadíme na to tak, že môžeme vyradiť Angličanov. Sústredíme sa na seba, chceme hrať čo najlepšie a uspieť.“

Slováci absolvujú v nedeľu od 17.30 h na Kielce Stadium oficiálny predzápasový tréning.

Predpokladaná základná zostava Slovenska
A. Chovan – Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň – Lobotka – A. Rusnák, Chrien, Bero, Mihalík – Zreľák

#futbalové ME do 21 rokov #Pavel Hapal #slovenská futbalová reprezentáci do 21 rokov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk