Cesta do Ruska bude plná hrboľov

, 06.01.2017 10:00
Martin Škrtel, radosť
Slovenskí futbalisti na čele s kapitánom Martinom Škrtelom ďakujú fanúšikom po víťazstve nad Škótskom. Autor: ,

Tréner slovenských futbalových reprezentantov Ján Kozák si v minulom roku splnil veľký cieľ. Po tom, čo si ako hráč zahral pred 36 rokmi na európskom šampionáte, predstavil sa na ňom so svojimi zverencami aj ako tréner.

Teraz sa môže stať prvým slovenským koučom, ktorý privedie mužstvo po majstrovstách Európy aj na majstrovstvá sveta.

Šanca postúpiť na MS 2018 sa im skomplikovala už po dvoch úvodných prehrách s favoritmi. Keď postupovali z druhého miesta do Francúzska, dve prehry mali na konte v konečnej tabuľke po desiatich stretnutiach.

Slovákov čakajú v tomto roku v F-skupine zápasy na Malte, v Litve, v Anglicku, v Škótsku a doma so Slovinskom a Maltou. V tabuľke sú teraz tretí a so súpermi, ktorí sú pod nimi, už nemôžu zakopnúť. Potom bude záležať, ako obstoja s Anglickom a Slovinskom, mužstvami, ktoré sú na čele tabuľky a ktorým už raz podľahli.

Celkový dojem po rozpačitom štarte aktuálnej kvalifikácie vylepšili dva zápasy v závere minuloročnej jesene – so Škótskom (3:0) a Litvou (4:0). Slováci sa prebrali ako pacient po vážnej nehode. „Už to vyzeralo, že boj o Rusko sa pre nás predčasne končí,“ priznal Kozák a dodal, že k spokojnosti potreboval ešte jeden – dva body.

Teraz jeho zverenci musia poriadne zabrať, aby im v konečnom účtovaní nechýbali. Na priamy postup to už nevyzerá, ale aspoň boj o baráž nie je stratený. Tohtoročná cesta do Ruska bude určite ešte veľmi náročná a plná hrboľov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#kvalifikácia MS 2018 #Ján Kozák #futbal #17 udalostí roka 2017
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
26,99
Amore Alstromeria Color

Amore Alstromeria Color

28,99
Sweet Rose Lily Red

Sweet Rose Lily Red

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk