Kozák verí, že Stoch sa z toho dostane

10.07.2013 20:30
Miroslav Stoch
Miroslav Stoch. Autor:

Slovenský krídelník Miroslav Stoch v ostatných dňoch - nie prvý raz - vzbudil pozornosť počínaním mimo futbalového trávnika.

Webom koluje fotografia zo zjavne roztopašnej grilovačky s úpravou sporého odevu „na Borata“ – Stoch má bielizeň vytiahnutú nad pupok.

„Miňo je veľký talent a dobrý futbalista, ale v mladom veku to asi neuniesol, niekde sa stala chyba. Postrehol som, že to nie je tímový hráč. Verím, že všetko pochopí a dostane sa z toho. Hráča jeho kvalít reprezentácia potrebuje, ale nie v terajšom stave,“ vyhlásil na stredajšej prezentačnej tlačovej besede nový šéf realizačného tímu Ján Kozák.

V polovici júna vyvstali správy o napadnutí novinára v Istanbule. „Boli sme s partiou kamarátov na večeri a potom v bare. Pri odchode z podniku mi prekážala arogancia jedného fotografa, ktorý bez okolkov doslova tlačil objektív priamo na moju tvár. Keď sa to už nedalo zniesť, zastal som a opýtal som sa ho, prečo ma stále fotí takto zblízka. Určite som ho však nenapadol ani nič podobné, to by som si predsa nemohol dovoliť,“ uviedol Stoch pre internetovú stránku zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency.

Ofenzívny stredopoliar Fenerbahce Istanbul na jar zaujal spoluúčinkovaním vo videoklipe nitrianskeho rappera KajO (Kaidžas) k skladbe s názvom Popič. Toto slovo spieva ako refrén spoza volantu v uliciach Istanbulu, kde obrazový materiál nakrúcali. Turecké médiá upozornili na toto dielko krátko po tom, ako referovali o údajných osobných problémoch dvojnásobného najlepšieho futbalistu SR vo vekovej kategórii do 21 rokov Stocha, intenzívnom nočnom živote a črtajúcom sa letnom odchode do iného pôsobiska. „Strašne ma mrzí, keď takéto veľakrát prifarbené alebo úplne nepravdivé informácie preberú doma na Slovensku a vytiahnu ich na mňa pomaly ako zbraň. Chcem verejne prehlásiť a všetkých ubezpečiť, že netrpím žiadnymi osobnými problémami. Neviem, či je to osobný problém, keď v ostatnom čase nedostávam toľko priestoru na ihrisku, na koľko som bol zvyknutý,“ skonštatoval Stoch v komuniké. Jeden z dvojice vtedajších trénerov reprezentácie SR Stanislav Griga pre denník Šport, ktorý vyšiel 13. marca, k dôvodom absencie Stocha v nominácii na marcový asociačný termín okrem iného povedal: „Momentálne má aj osobné problémy. Keď si ich vyrieši, rozhodne má na to, aby sa k nám vrátil.“ Stoch vlani na jeseň opakovane dementoval správy o svojich nezhodách s vtedajším koučom Aykutom Kocamanom.

V auguste 2011 sa krídelník verejne kajal za neadekvátne počínanie, keď nadránom v Nitre šoféroval pod vplyvom alkoholu. Dychová skúška ukázala 1,1 promile. „Veľmi ma mrzí, čo sa stalo. Nikdy predtým som si nesadol za volant po tom, ak som si predtým niečo dal. Teraz sa to stalo a samozrejme, že za to ponesiem následky. Chcem sa ospravedlniť fanúšikom aj všetkým ľuďom, ktorých moje konanie sklamalo. Nedá sa to už zobrať späť, stalo sa, čo sa stalo. Bol by som však veľmi rád, ak by ľudia prijali moje ospravedlnenie, uverili mi, že po takejto facke už nikdy podobnú chybu nezopakujem.“ Vtedajší kouč reprezentácie SR Vladimír Weiss vyradil hráča z nominácie a vyhlásil: „Musí pristáť na zemi a uvedomiť si, že všetko má svoje hranice. Je to mladý človek, kúpi si krásne auto, kúpi si ferrari, nech si kúpi aj helikoptéru, ale poctivá robota a disciplína musí byť.“

Dvadsaťtriročný rodák z Nitry Stoch je úradujúci držiteľ Ceny Ferenca Puskása od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) za najkrajší gól roka. Odchovanec Nitry prešiel cez mládežnícke tímy FC Chelsea, pôsobil aj v holandskom FC Twente.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
21,99
Ružový flower pot ružové ruže a biele alstromérie

Ružový flower pot ružové ruže a biele alstromérie

29,99
Orchidea zelená na vysoko

Orchidea zelená na vysoko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk