Griga: Medzi hráčmi a fanúšikmi musí vzniknúť atmosféra dôvery

"Riešili sme priestupok hráčov po našom návrate z Litvy, ale sankcie sú naša interná záležitosť," reagoval na porušenie večierky kvarteta futbalistov (Hamšík, Stoch, Guédé, Weiss) Stanislav Griga. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie odpovedal na otázky čitateľov v online rozhovore.

13.09.2012 06:00, aktualizované: 12:36
Stanislav Griga Foto:
Stanislav Griga.
debata (11)

Slovensko vstúpilo do bojov o MS 2014 v Brazílii rozpačito. V Litve remizovalo 1:1, nad Lichtenštajnskom vydrelo výhru 2:0. V oboch zápasoch však hra národného tímu nebola ideálna, na čo reagovali aj fanúšikovia piskotom v domácom zápase. „Podľa môjho názoru je veľmi dôležité vytvoriť takú atmosféru dôvery, súdržnosti a prajnosti medzi fanúšikovskou obcou a hráčmi, realizačným tímom, Slovenským futbalovým zväzom, vlastne všetkými, ktorým záleží na slovenskom futbale, tak aby hráči cítili, že ľudia stoja za nimi, ale cítili aj zodpovednosť za svoje výkony, aby sa tešili na reprezentáciu, aby ich to prostredie, do ktorého prídu, donútilo vydať zo seba minimálne to, čo vydávajú vo svojich kluboch,“ povedal v rozhovore s čitateľmi Griga.

Skúsený tréner sa venoval aj otázkam ohľadom zostavy. „Súhlasím, že hra krajných obrancov, najmä smerov dopredu, nebola v týchto dvoch zápasoch na požadovanej úrovni. Hráči mali svoje ofenzívne úlohy, ale žiaľ, ich momentálna výkonnosť ich limituje. Veríme, že ako Pekarík, tak Zabavník začnú pravidelne hrávať vo svojich kluboch, čo určite prinesie zvýšenie ich formy a pomôže národnému mužstvu v ďalších zápasoch,“ analyzoval.

Účastník MS 1990 v Taliansku sa venoval aj otázkom módy a tetovaní, ktoré sú typické pre jeho zverencov. „Vkus, móda a doba priniesla tetovania. Všetko sú to mladí ľudia, mne to nevadí, som tolerantný človek. Ak tetovanie neovplyvňuje futbalové kvality, tak je to v poriadku,“ povedal o ‚doplnkoch‘ Škrtela a spol. Griga.

   

Bývalý čs. reprezentant a výborný strelec sa narodil 4. novembra 1961 v Žiline. Väčšinu kariéry prežil v Sparte Praha (osem rokov), na sklonku kariéry si zahral vo Feyenoorde Rotterdam a Rapide Viedeň. V lige strelil 123 gólov v 246 zápasoch. Štartoval na MS 1990, v reprezentácii odohral 34 stretnutí (osem gólov).

Ako tréner viedol viacero popredných českých a slovenských tímov. So Spartou získal Český pohár (2006) a so Slovanom titul (1999). Bol aj trénerom slovenských reprezentantov do 21 rokov. Momentálne je spoločne s Michalom Hippom trénerom reprezentácie, ktorá vstúpila do bojov o MS v Brazílii 2014. Predtým úspešne viedol FK Senica, s ktorým skončil vlani na druhom mieste a vyhlásili ho za najlepšieho trénera Slovenska za rok 2011.

Vyštudoval právo. Vlani sa druhý raz oženil – s diplomatkou Vierou Viskupovou. Z prvého manželstva má dospelého syna i dcéru.

11 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy