Rusi vyhrali v Írsku 3:2 a preskočili Slovákov

Ruskí futbalisti v piatkovom šlágri B-skupiny kvalifikácie EURO 2012 zvíťazili nad reprezentáciou Írska tesne 3:2.

08.10.2010 23:05
Rusko Širokov Foto:
Ruský reprezentant Roman Širokov.

O góly zverencov holandského trénera Dicka Advocaata sa postarali Andrej Keržakov a Alan Dzagojev ešte v prvom polčase a tretíkrát zmrazil vypredaný 50-tisícový kotol v dublinskom Aviva Parku krátko po zmene strán Roman Širokov. V 72. minúte Robbie Keane z jedenástky znížil a o šesť minút neskôr Shane Long vykresal iskierku nádeje kontaktným gólom, lenže húževnato bojujúci ostrovania napokon na bod nedosiahli.

Rusi už pred zápasom sebavedomo deklarovali, že chcú v súboji s Írskom získať tri body. Rehabilitácia za septembrovú domácu prehru 0:1 so Slovenskom sa tak „zbornej“ vydarila na jednotku. V tabuľke vyrovnanej B-skupiny sa Rusi dotiahli na Írov a Slovákov, všetky tímy majú na konte 6 bodov z troch odohratých zápasov. V skupine, v ktorej ďalej účinkujú aj Arménsko, Macedónsko a Andorra, však už každý aspoň raz prehral.

Futbalisti Macedónska zvíťazili na pôde outsidera z Andorry 2:0. Zverenci trénera Mirsada Jonuza pridali do tabuľky k dosiaľ získanému jednému bodu tri a oživili svoje postupové šance. Víťazný gól favorita strelil na štadióniku v Andorre la Vella v 42. minúte Ilčo Naumoski, v 60. minúte pridal poistku Vanče Šikov. Domáci statočne vzdorovali, ale nepodarilo sa im napodobniť husársky kúsok z kvalifikácie MS 2006, keď balkánskeho súpera zdolali senzačne 1:0.

B-skupina – sumáre:

Andorra – Macedónsko 0:2 (0:0)

• Góly: 42. Naumoski, 60. Šikov, ŽK: 44. Escura (Andorra), rozhodoval: Mazeika (Litva)
  • Andorra: J. A. Gómes – Escura, Bernaus, Majías (62. Lorenzo), C. Martínez (74. M. Jiménez) – M. Vieira, S. Gómez, Moreno, J. Ayala (86. Bousenine) – F. Silva, Vales
  • Macedónsko: Nuredinoski – Šikov, I. Mitreski, Noveski, Lazarevski – Šumulikoski (83. Grnčarov), Georgievski (34. Gjurovski), Despotovski, Ristič – Naumoski (73. Ibraimi), Tričkovski

Írsko – Rusko 2:3 (0:2)

• Góly: 72. Robbie Keane (z pok. kopu), 78. Long – 11. Keržakov, 29. Dzagojev, 50. Širokov, ŽK: 32. St. Ledger, 57. Doyle – 28. Denisov, 61. Aňukov, 89. A. Berezuckij, rozhodoval: Blom (Hol.)
  • Írsko: Given – J. O'Shea, St. Ledger, R. Dunne, K. Kilbane – L. Lawrence (62. Long), Whelan (66. Gibson), P. Green, McGeady – Robbie Keane, Doyle (71. Fahey)
  • Rusko: Akinfejev – Aňukov, Ignaševič, V. Berezuckij, Žirkov – Denisov, Širokov, Zyrjanov (68. Semšov), Dzagojev (85. A. Berezuckij) – Aršavin, Keržakov (80. Pogrebňak)