Pandev rozhodol drámu pre Inter, vo štvrťfinále aj ManU

Inter Miláno opäť pokoril Bayern Mníchov. Úradujúci šampión futbalovej Ligy majstrov s celkovým skóre 3:3 postúpil do štvrťfinále. Utorňajšiu drámu v Mníchove rozhodol v 88. minúte Goran Pandev, ktorý zariadil výhru svojho tímu 3:2. O víťazovi rozhodol vyšší počet gólov strelených na ihrisku súpera. Druhým postupujúcim sa stal Manchester United, ktorý dvoma gólmi Javiera Hernandeza zdolal Olympique Marseille. V prvom dueli sa zrodila bezgólová remíza.

15.03.2011 22:45 , aktualizované: 23:01
Goran Pandev Foto: ,
Goran Pandev.

Liga majstrov – osemfinále – odvety:

Bayern Mníchov (Nem.) – Inter Miláno (Tal.) 2:3 (2:1) /prvý zápas 1:0/, do štvrťfinále postúpil Inter Miláno

• Góly: 21. M. Gómez, 31. T. Müller – 4. Eto'o, 63. Sneijder, 88. Pandev, rozhodoval: Proenca (Portug.)
  • Bayern: Kraft – Lahm, Van Buyten (70. Badstuber), Breno (90. Kroos), Pranjič – Schweinsteiger, Luiz Gustavo – Robben (68. Hamit Altintop), T. Müller, Ribéry – M. Gómez
  • Inter: Júlio César – Maicon, Ranocchia, Lúcio, Chivu (87. Nagatomo) – Thiago Motta – D. Stankovič (51. Coutinho), Cambiasso – Sneijder – Eto'o, Pandev (90. Kharja)

Zápas v mníchovskej Allianz Arene zdvíhal divákov od začiatku až do konca zo sedadiel. Hral sa atraktívny futbal, pri ktorom nebol čas na nudu. Inter prišiel po domácej prehre s ofenzívnym plánom a už v tretej minúte vyrovnal priebežné skóre dvojzápasu po tom, čo asistent rozhodcu prehliadol tesné ofsajdové postavenie Eto'oa – ten sa dostal za obranu a strelil vedúci gól.

Lenže bavorský klub dokázal využiť to, že Taliani sa až príliš sústredili na ofenzívu. V 21. minúte sa oprel do lopty na hranici šestnástky Robben, jeho technický pokus nedokázal Júlio Cesar skrotiť v rukaviciach a dobiehajúci Goméz sa presadil strelou cez hlavu. O deväť minút už Bayern viedol po akcii, ktorá zrkadlovo pripomenula gól Interu: Müller zabehol za obranu a nemýlil sa. Len centimetre od tretieho gólu boli domáci v 40. minúte, keď sa lopta kotúľala po bránkovej čiare, ale nakoniec ju hráči Interu poslali do bezpečia.

Sklamanie hráčov Bayernu Mníchov. Philipp Lahm... Foto: SITA, AP
Bayern sklamanie Sklamanie hráčov Bayernu Mníchov. Philipp Lahm (vpravo) upokojuje Maria Goméza.

Po pauze to Bayern ľutoval. Taliansky celok sa nevzdal a pokračoval v otvorenej prestrelke, ktorú zdramatizoval vyrovnávajúcm gólom v 66. minúte Sneijder. A keď onedlho musel jeho kolega z holandskej reprezentácie Robben kvôli zraneniu opustiť zostavu Bayernu, prišiel domáci tím o motor väčšiny akcií a hostia zo záverečného náporu rozhodli. V 88. minúte strelil postupový gól Pandev.

Manchester United (Angl.) – Olympique Marseille (Fr.) 2:1 (1:0) /prvý zápas 0:0/, do štvrťfinále postúpil Manchester United

• Góly: 5. a 75. J. Hernández – 82. W. Brown (vlastný), rozhodoval: Carballo (Šp.)
  • Manchester: Van der Sar – O'Shea (37. Rafael da Silva, 70. Fabio da Silva), Smalling, W. Brown, Evra – Nani (62. A. Valencia), Carrick, Scholes, Giggs – J. Hernández, Rooney
  • Marseille: Mandanda – Fanni, S. Diawara, Heinze, Taiwo – M'bia (80. J. Ayew), Bénoit Cheyrou – Rémy, Lucho González, A. Ayew – Gignac (69. Valbuena)

Od anglicko-francúzskej odvety na Old Trafforde sa očakávala vyrovnaná bitka, v ktorej budú mať navrch taktické plány. Všetky predpoklady ale zmenil už v piatej minúte Rooney, ktorý našiel na hranici ofsajdu pred prázdnou bránkou Hernándeza, ktorý dal prvý gól celého dvojzápasu a ukončil päťzápasovú sériu Marseille bez inkasovaného gólu.

Nani z Manchestru United preskakuje hráča... Foto: Reuters
Nani Diawara Nani z Manchestru United preskakuje hráča Olympiue Marseille Souleymana Diawaru.

Hostia nedali svoju kožu lacno, tlačili sa do útoku a mali aj niekoľko sľubných šancí. Najbližšie k vyrovnaniu bol po rohu v 36. minúte Diawara, ale jeho hlavička sa medzi tyče nezmestila. Sústredená hra zverencov Alexa Fergusona už súperovi nedovolila zvrat, ale bol k tomu potrebný Hernándezov gól pätnásť minút pred koncom. V závere si totiž strelil po rohu Brown vlastný gól a zápas poriadne zdramatizoval. Na postupe United sa ale už nič nezmenilo.