Kung-fu kop v ázijskej Lige majstrov. Likvidačný zákrok mal jasný výsledok, červená pre Srba

Saudskoarabský futbalový klub Al-Ittihad postúpil do štvrťfinále ázijskej Ligy majstrov napriek vlastnému gólu francúzskeho kanoniera Karima Benzemu.

22.02.2024 21:30
418779541 Foto:
Jovan Dokič to s intenzitou svojho zákroku poriadne prehnal.

Úradujúci šampión saudskej Pro League zdolal vo štvrtkovej odvete uzbecký Navbahor Namangan 2:1, v prvom stretnutí sa zrodila bezgólová remíza.

Benzema si zrazil loptu do vlastnej brány v 25. minúte po rohovom kope. Al-Ittihad v nadstavenom čase prvého polčasu dokázal vyrovnať a o postupe domácich rozhodol v 87. minúte vlastný gól Tomu Tabatadzeho.

V závere stretnutia šokoval postup oslavujúcich priaznivcov Al-Ittihadu hosťujúci srbský futbalista Jovan Dokič, ktorý v ôsmej minúte nadstaveného času predviedol likvidačný faul, za ktorý videl červenú kartu. Pozrite si ho:

Jovan Đokić red card vs Al Ittihad
byu/Elite_VRTX insoccer

Futbalista uzbeckého Namangana si úplne zbytočne vyšliapol na Saleha al Amriho a tvrdý kopanec ukončil nielen pôsobenie Dokiča na trávniku ale aj celé štvrťfinálové stretnutie.

Rozhodca v tomto stretnutí neváhal ani sekundu a poslal Srba pod sprchy, pričom po nebezpečnom zákroku musel ihrisko opustiť aj al Amri.