Valjent končil ako kapitán, Greif s nulou. Slováci sú na polceste do finále Španielskeho pohára

Futbalisti RCD Mallorca remizovali v utorkovom prvom semifinálovom stretnutí Španielskeho pohára s Realom Sociedad San Sebastian 0:0.

06.02.2024 23:13
Martin Valjent Foto:
Stredopoliar Realu Sociedad Mikel Merino v súboji s Martinom Valjentom v semifinálovom súboji Španielskeho pohára.

Slovenský brankár Dominik Greif i obranca Martin Valjent odohrali za domáci tím celý zápas, pričom druhý menovaný odohral posledných dvadsať minút zápasu s kapitánskou páskou na ruke.

Greif opäť dostal šancu v bráne Mallorky v pohárovom dueli a dokázal si udržať čisté konto. V 59. minúte neinkasoval po strele Braisa Mendeza, ktorú vyrazil pred seba, a ani následnej veľkej šanci Umara Sadiqa z dorážky.

SR Futbal NL 13.kolo Žilina Podbrezová ZAX Čítajte viac Žiline sa rozpadáva úspešný tím. Talent z Ghany sklamal vedenie a vytrucoval si prestup

V 71. minúre spálil ďalšiu tutovku Sadiq a o pár momentov neskôr slovenský brankár zneškodnil aj strelu Andera Barrenetxeu z uhla.

Odveta v San Sebastiane je na programe 27. februára. V druhom semifinále Copa del Rey sa stretnú Atletico Madrid a Athletico Bilbao, prvý zápas odohrajú v stredu v španielskej metropole.