Aj pre toto zrušili Víkend šampiónov. V Nemecku besnili fanúšikovia ako zvery

, 07.01.2012 19:48
Bitky
Ilustračné foto. Autor:

Organizátori halového futbalového turnaja Schweinske Cup v nemeckom meste Hamburg zrušili zostávajúci priebeh podujatia. Dôvodom je bitka v prvý deň turnaja medzi fanúšikmi St. Pauli a VfB Lübeck.

Príslušníci polície museli dokonca použiť slzotvorný plyn a zatkli 72 výtržníkov, väčšinu z tábora St. Pauli, zranených bolo 49 ľudí. Usporiadatelia už na internetovej stránke vyjadrili ľútosť nad celou situáciou, predovšetkým nevinným hosťom, ktorí sa ocitli na zozname zranených.

„Viacero fanúšikov utrpelo zranenie očí po tom, čo sme museli použiť slzný plyn. Ďalšie osoby, ako aj jedenásť policajtov bolo zrnanených pri následných potýčkach. Jeden z príslušníkov má zlomenú čeľusť, ďalší zasa vykĺbené rameno. Čo nás mrzí zo všetkého najviac je skutočnosť, že plyn zasiahol aj nevinných fanúšikov, ktorí nemali s bitkami nič spoločné,“ stojí vo vyhlásení polície.

V Nemecku zrušili futbalový turnaj

Ako informovali organizátori akcie, bitky boli podľa nich dopredu dohodnuté. Do výtržností sa zapojili členovia tvrdého jadra St. Pauli, Lübecku a Hamburgu. Ako sa vyjadril šéf turnaja Wolfgang Engelmann tábory bitkárov nebolo vôbec možné oddeliť. „To, čo sa stalo považujem za kriminálny čin,“ vyhlásil.

Príčinou nepokojov sa stalo vzájomné ukradnutie si vlajok a ich následné ničenie. To znepriateľené fanúšikovské tábory nahnevalo tak, že následne sa športová hala zmenila na bojisko.

Turnaj zrušili vôbec prvýkrát v jeho 25-ročnej histórii.

Fanúšikovia St. Pauli vedia byť poriadne ohniví

Práve z obavy výtržností ako v Hamburgu bol zrušený aj halový turnaj FORTUNA Víkend šampiónov, ktorý sa mal konať v bratislavskej hokejovej hale Ondreja Nepelu. Keďže na turnaj sa chystali povzbudiť svoje tímy aj ultras Spartka Trnavy, Slovana Bratislava, MŠK Žiliny či pražskej Sparty, starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý na žiadosť polície turnaj zrušil.

„Mojou absolútnou prioritou je ochrana zdravia a majetku ľudí. Aj na základe osobných skúseností so zabezpečením zápasov hokejového šampionátu som presvedčený, že organizátori futbalového turnaja podcenili či odignorovali pripomienky, ktoré im boli dané na zabezpečenie hladkého priebehu podujatia,“ uviedol starosta Rudolf Kusý s tým, že organizátor napriek opakovaným upozorneniam nesplnil zákonné podmienky pre zabezpečenie takéhoto podujatia. Aj preto polícia vo svojej žiadosti upozornila na vážne bezpečnostné riziká spojené s organizáciou tohto podujatia. Hrozilo by bezprostredné nebezpečenstvo narušenia verejného poriadku, ako aj ohrozenie životu a zdravia účastníkov a obyvateľov Bratislavy.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk