Pitva potvrdila: Gary Speed sa obesil

Trénera waleskej futbalovej reprezentácie Garyho Speeda našla obeseného v nedeľu ráno jeho manželka Louise v ich dome. Okolnosti smrti 42-ročného rodáka z Mancotu potvrdil detektív polície v Cheshire Peter Lawless s odvolaním sa na správu súdneho patológa Nicholasa Rheinberga.

30.11.2011 14:31
Gary Speed Foto:
Gary Speed.

Nič nenasvedčovalo cudziemu zavineniu, príčinou smrti bolo obesenie. Úplná správa by mala byť hotová 30. januára.

V utorok si pamiatku zosnulého Speeda uctili minútou ticha členovia Waleského zhromaždenia, národné vlajky v okolí parlamentných budov boli stiahnuté na pol žrde. Rovnako tomu bolo aj v sídlach Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) v Zürichu a Európskej futbalovej únie (UEFA) v Nyone.

Speed odohral v anglickej Premier League 535 zápasov, pred víkendovými duelmi súťaže bude znieť na jeho počesť aplauz. „Garyho si budeme pamätať ako kultového hráča jeho éry Premier League,“ uvádza sa vo vyhlásení najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

Fanúšikovia druholigového Leedsu United, kde si Speed obliekal dres s číslom 11, spustili v utorkovom zápase na ihrisku Nottinghamu presne v 11. minúte chorál s menom zosnulého trvajúci 11 minút.

V Anglicku nosia tisícky futbalových fanúšikov kvety, dresy a šály na štadióny klubov, kde Speed hrával – v Leedsi, Evertone, Newcastli United, Boltone, Sheffielde United. Rovnaké prejavy smútku sa konajú aj na Millennium Stadium a Cardiff City Stadium, kde hráva svoje domáce zápasy waleská reprezentácia.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba