Wänke je obvinený z deviatich skutkov

Bývalý vysokopostavený funkcionár Slovenského futbalového zväzu Vladimír Wänke čelí ďalšiemu obvineniu. Ako potvrdila zástupkyňa hovorcu Prezídia Policajného zboru Andrea Polačiková, obvinenie rozšírili aj o prípad futbalistu Andreja Brzáča.

06.02.2008 19:34

Wänke je tak stíhaný z deviatich trestných činov, dodala Polačiková.

Prievidzský futbalista Andrej Brzáč pre televíziu TA 3 v čase odhalenia kauzy uviedol, že keď prestupoval do nemeckej ligy, Wänke od neho žiadal zaplatiť poplatok 5000 Sk. No ako dodal, licencia mu nebola vydaná. V Prievidzi od neho potom Vladimír W. údajne žiadal úplatok 30-tisíc slovenských korún.

Príslušníci Úradu boja proti korupcii a Policajného zboru zadržali Wänkeho minulý rok v marci pri preberaní úplatku od majiteľa ŠK Eldus Močenok Stanislava Szabóa, ktorý v celom prípade vystupoval ako agent – provokatér. Szabó odovzdal Wänkemu obálku so sumou 10 tisíc korún za urýchlenie vybavenia registračného preukazu hráča prestupujúceho do Močenka.

Aj ďalších šesť obvinení súvisí s prestupmi hráčov do Močenka. Bývalý funkcionár SFZ údajne vzal šesťkrát po 5 000 Sk, pričom najstarší prestup je z roku 2002 a posledný z minulého roka.

Ďalšie trestné oznámenie, na základe ktorého bývalého športového riaditeľa, predsedu ligovej komisie, vedúceho matriky a zastupujúceho generálneho sekretára SFZ obvinili z ďalších úplatkárskych prípadov, podal riaditeľ futbalového klubu hrajúceho nižšiu súťaž z Trenčianskeho kraja. V tomto prípade mal zobrať úplatok „v nepeňažnej forme“. Išlo o debničky s ovocím a kartóny s vínom.

Wänke v období, keď sa kauza prevalila, odmietal obvinenia. Tvrdil, že všetko je inak, celá záležitosť bola na neho nastrčená a on žiadny úplatok neprebral.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba