Šok pre tímy z Fortuna ligy. Žilina a Podbrezová vypadli z pohára

Futbalového kluby z najvyššej súťaže MŠK Žilina a Železiarne Podbrezová sa s účinkovaním v Slovenskom pohári rozlúčili už v 4. kole.

19.10.2022 17:00
SR Futbal FL 3. kolo Trnava Podbrezová TTX Foto: ,
Futbalisti Podbrezovej sa rozlúčili s účinkovaním v Slovenskom pohári.

Futbalisti Podbrezovej sa rozlúčili s účinkovaním v Slovenskom pohári 2022/2023 už v 4. kole. Štvrtý tím fortunaligovej tabuľky prekvapujúco nestačil na druholigový Tatran Prešov, ktorému podľahol na jeho trávniku 0:1.

Vypadla aj Žilina, ktorá prehrala v stredajšom dueli Slovnaft Cupu na ihrisku druholigového Šamorína 1:2.

Radja Nainggolan. Čítajte viac Keď nikotín vyhrá nad rozumom. Hviezda ligy fajčila, trest ju neminul

O víťazstve lídra II. ligy Prešova v jeho prechodnom azyle v Ličartovciach rozhodol gól Martina Pribulu z 23. minúty. Podbrezová hrala od 73. minúty bez vylúčeného Mateja Oravca, ktorý dostal priamu červenú kartu za faul na unikajúceho Dragana Andriča.

O ďalšie prekvapenie sa postaral FC ŠTK 1914 Šamorín, ktorý vyradil Žilinu. Hostia síce dokázali na úvodný zásah Mátého Szolgaia zo 65. minúty odpovedať už o tri minúty neskôr zásluhou Dávida Ďuriša, no v 84. minúte zasadil MŠK rozhodujúci úder domáci Bálint Csóka.

Mino Raiola. Čítajte viac Banda sviniarov. Čo sa dialo po smrti agenta Raiolu? Právnička prehovorila

Z fortunaligistov uspel v stredu Trenčín, ktorý vyhral na ihrisku Trebišova jasne 4:0. V drese AS sa hetrikom zaskvel Nigérijčan Chinonso Emeka, ktorý prišiel na ihrisko v 60. minúte a tri góly strelil v priebehu 83. až 89. minúty.

4. kolo SP – Slovnaft Cupu:
FC ŠTK 1914 Šamorín – MŠK Žilina 2:1 (0:0)
FK Brezno – MŠK Púchov 1:3 (0:2)
Slavoj Trebišov – AS Trenčín 0:4 (0:1)
TJ Jednota Bánová – OK Častkovce 2:1 (2:0)
1. FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0), ČK: 73. Oravec (Podbrezová)
Lokomotíva Devínska Nová Ves – MFK Ružomberok 0:3 (0:1)

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #mšk žilina #Slovenský pohár #Podbrezová