Toto čo bolo?! Na vlastný gól z polovice v 91. minúte sa bude spomínať dlho

Vlastný gól futbalistu Riedu Matthiasa Graggera z nedeľňajšieho zápasu najvyššej rakúskej súťaže proti Wolfsbergeru obletel sociálne siete a športové rubriky svetových portálov.

12.10.2022 21:54

Nečudo, 20-ročný mladík si v 91. minúte pri vedení 2:0 zmyslel, že najlepším riešením, ako si bezpečne ustrážiť náskok, bude malá domov z vlastnej polovice ihriska.

Loptu však kopol brankárovi Samuelovi Sahin-Radlingerovi príliš prudko. Gólman stojaci pred šestnástkou sa za ňou naťahoval márne.

„Toto čo bolo, prosím vás? Nemôžem tomu uveriť,“ reagoval komentátor zatiaľ čo Gragger sa držal za hlavu. Po ukážkovom prelobovaní bol zrazu stav 1:2. Hostia si napokon víťazstvo ustrážili.

Na twitteri Sky Sport Austria malo video v stredu večer vyše pol milióna pozretí. Kanál v popise nepochyboval o tom, že táto situácia sa dostane do momentov roka. Pozrite si ho:

„Matthias v posledných minútach všetko ubránil. Bola to extrémna smola, pravdepodobne akcia storočia. Samozrejme si z toho vezmeme ponaučenie,“ komentoval situáciu pre spomínaný zdroj tréner Christian Heinle.

Ried po troch prehrách za sebou zabral naplno, no zostal posledný. Wolfsberger je v 12-člennej tabuľke šiesty.

Futbalové kluby, ktoré upadli do zabudnutia Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Blackburn (Anglicko) - Slávne časy anglického...
Viac na túto tému: #Matthias Gragger