Liga národov: Chorváti a Holanďania do finále, Rakúsko v elite končí

Futbalisti Holandska a Chorvátska postúpili na finálový turnaj Ligy národov. Holanďania v 1. skupine A-divízie zdolali v nedeľu Belgicko 1:0, Chorváti triumfovali vo 4. skupine 3:1 na pôde Rakúska. To zostúpilo do B-divízie.

25.09.2022 22:48 , aktualizované: 22:56
Austria Croatia Nations League Soccer Foto: ,
Chorvátska radosť po góle do bránky Rakúska. Vicemajstri sveta si zahrajú na finálovom turnaji Ligy národov.

Na viedenskom štadióne Ernsta Happela išli Chorváti do vedenia už v 6. minúte po góle Luku Modriča, domáci vyrovnali o tri minúty neskôr po hlavičke Christopha Baumgartnera.

Po zmene strán „Vatreni“ rozhodli gólmi Marka Livaju a Dejana Lovrena. Zvýšiť mohol Ivan Perišič, no trafil len do brvna. Prehra znamenala pre Rakúšanov zostup do B-divízie.

Srbsko SR Bielorusko Futbal LN 6. kolo Čítajte viac Calzona si na triumf počká. Slováci vydreli s Bieloruskom iba remízu

V Kodani na Parken Stadium rozhodli Dáni o svojom víťazstve už v prvom polčase. V 34. minúte strelil gól Kasper Dolberg a o päť minút neskôr sa presadil Andreas Skov Olsen.

Francúzi mali v druhom polčase niekoľko šancí, ale gól sa im streliť nepodarilo. Zverenci Didiera Deschampsa prehrali s Dánmi oba vzájomné duely, ten prvý doma v júni 1:2, no napokon sa udržali v A-divízii.

725936844 Čítajte viac Český brankár nebral ohľady. Tvár hviezdneho Ronalda zaliala krv

V šlágri 4. skupiny potrebovalo Belgicko na postup zdolať Holanďanov o tri góly, ale v Aréne Johana Cruyffa v Amsterdame domáci zvíťazili 1:0 a postúpili na Final four.

Jediný gól zápasu dal v 73. minúte Virgil van Dijk. Do B-divízie zostúpil Wales, ktorý vo svojom domácom zápase podľahol Poľsku 0:1.