FIFA zamietla sťažnosti Čile. Ekvádor však ešte nemá vyhraté

Čile neuspelo so žiadosťou o nahradenie Ekvádora na tohtoročných majstrovstvách sveta v Katare.

16.09.2022 17:55
Byron Castillo Foto: ,
Byron Castillo (vpravo) v drese Ekvádora na archívnej snímke zo zápasu s Argentínou.
debata

Odvolacia komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) v piatok zamietla sťažnosť Čiľanov a prípad sa tak pravdepodobne dostane na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne.

FIFA odmietla argument, že ekvádorský hráč Byron Castillo je v skutočnosti Kolumbijčan a nemal tak právo nastúpiť v ôsmich stretnutiach juhoamerickej kvalifikácie o postup na MS 2022.

Názov: Stadium 974 * Mesto: Dauha * Kapacita:...
Názov: Stadium 974 * Mesto: Dauha * Kapacita:...
+13Názov: Khalifa International Stadium * Mesto:...

FIFA uviedla, že odvolacia komisia usúdila, že na základe predložených dokumentov má byť Castillo považovaný za hráča s ekvádorským občianstvom a Ekvádorčania postupovali v súlade s predpismi. Verdikt potvrdil júnové rozhodnutie FIFA.

Čilská futbalová federácia sa teraz môže odvolať proti verdiktu FIFA na spomenutom CAS.

Ten môže zorganizovať mimoriadne pojednávanie a rozhodnúť v priebehu deviatich týždňov, ktoré zostávajú do začiatku majstrovstiev sve­ta.

8. Lusail Stadium b) Čítajte viac Škandál pred štartom MS. Jednému z tímov hrozí vylúčenie

Čiľania skončili v kvalifikácii na 7. mieste, sedem bodov za Ekvádorčanmi, ale tvrdia, že by mohli postúpiť, ak by zápasy, v ktorých Castillo nastúpil, boli skontumované v prospech súperov Ekvádora výsledkom 3:0.

Ekvádor má v prvý deň MS 2022 nastúpiť proti hostiteľskej krajine v rámci A-skupiny, v ktorej sú taktiež Senegal a Holandsko.

debata chyba
Viac na túto tému: #Katar 2022 #ekvádorskí futbalisti
Flowers