Futbalová Domaniža ide do sveta! Proti Kataru siahala na senzáciu

Slovenský piatoligový klub TJ Partizán Domaniža si hanbu neurobil.

27.08.2022 13:40
301334053 603541071347312 1709966990564282880 n Foto:
Na zápas Domaniže s Katarom vycestovali do Rakúska stovky obyvateľov obce na Považí.
debata (9)

Práve naopak, sympatickí futbalisti z považskej dedinky dlho odolávali účastníkovi MS 2002, reprezentácii Kataru. Prehrali tesne 0:2. Po polčase bol pritom stav nerozhodný 0:0.

Na štadióne vo Wiener Neudorfe sa hralo 2 × 30 minút. Katar mal od začiatku prevahu, tá sa však s pribúdajúcimi minútami stupňovala. Národný tím usporiadateľskej krajiny napokon prevahu premenil do dvoch gólov.

V 50. minúte otvoril skóre Yusuf Abdurisag z Al Saddu a o päť minút neskôr sa presadil Abdelrahman Moustafa z Al Duhailu.

Pre Domanižu, ktorá minulý víkend zdolala Trenčianske Stankovce 1:0, je to ohromný výsledok. Keď sme sa počas týždňa rozprávali s kapitánom Miroslavom Kaššayom, vravel, že prehra o menej ako štyri góly by bola snom. Pripúšťal však, že sa to môže skončiť oveľa horšie. Starosta obce František Matušík dokonca sľúbil, že ak jeho mužstvo neprehrá o viac ako štyri góly, venuje mu basu piva.

Prečítajte si našu reportáž z prípravy Domaniže na prestížny zápas.

futbal, Partizán Domaniža Čítajte viac Katar bude voňať slovenskou čečinou. Malú Domanižu čaká veľký deň

Hodnota reprezentácie Kataru je viac ako osemnásť miliónov eur, hráči Domaniže prakticky žiadnu trhovú hodnotu nemajú. Rozpočet klubu je 40-tisíc eur, kasu napĺňa obec a dve dedinské krčmy.

V minulosti hrávala Domaniža 3. ligu, po dvoch reorganizáciách však padla do piatej. Vo svojom kádri nemá a ani nikdy nemala legionára. Hráči nedostávajú fixný plat, každý 30 eur za tri body v zápase.

Mužstvo na presuny dokonca nepoužíva ani autobus, v rámci šetrenia sa presúva na starej dodávke Renault a vlastných autách.

Katar – TJ Partizán Domaniža 2:0 (0:0)
Góly: 50. Abdurisag, 55. Moustafa

Momentka zo zápasu Domaniža - Katar. Foto: Facebook starostu Domaniže Františka Matušíka
Domaniža Momentka zo zápasu Domaniža - Katar.