Afričania ostro odsúdili vyhlásenia šéfa Neapola. Obrátili sa na UEFA

Africká futbalová konfederácia (CAF) ostro odsúdila výroky prezidenta talianskeho klubu SSC Neapol, ktoré vyriekol v súvislosti s uvoľňovaním hráčov na africký kontinentálny šampionát.

07.08.2022 18:39
Kalidou Koulibaly Foto: ,
Kalidou Koulibaly v drese Chelsea.
debata

V oficiálnej reakcii na slová Aurelia de Laurentiisa žiada voči nemu začať disciplinárne konanie.

De Laurentiis nedávno vyhlásil, že už nechce v tíme nových hráčov z Afriky, ak predtým nepodpíšu vyhlásenie o zrieknutí sa štartu na Africkom pohári národov (APN).

Aurelio De Laurentiis Čítajte viac Afričania v tíme? Len pod jednou podmienkou. Šéf Neapola sa rozohnil

Ten sa zvyčajne koná začiatkom roka, keď sú európske ligové súťaže v plnom prúde a Neapolu tak v minulej sezóne pre reprezentačné povinnosti dlhšie chýbali Senegalčan Kalidou Koulibaly, Kamerunčan Frank Zambo-Anguissa či Nigérijčan Victor Osimhen.

"CAF šokovali nezodpovedné a neprijateľné poznámky prezidenta Neapolu, pána Aurelia De Laurentiisa, o afrických hráčoch a Africkom pohári národov.

Verejným vyhlásením, že hráči, ktorí podpíšu zmluvu s Neapolom, sa musia zrieknuť účasti na Africkom pohári národov, pravdepodobne porušil článok disciplinárneho poriadku UEFA.

CAF preto vyzýva UEFA, aby voči nemu začala disciplinárne konanie," znie podľa DPA v oficiálnom vyhlásení strešnej organizácie afrického futbalu.

Prezident Neapola Aurelio De Laurentiis. Foto: Vincenzo Izzo / ddp USA / Profimedia
644884291 Prezident Neapola Aurelio De Laurentiis.

Najbližšie sa má Africký pohár národov uskutočniť v januári 2024 v Pobreží Slonoviny.

debata chyba
Viac na túto tému: #Africký pohár národov #Aurelio De Laurentiis
Flowers