Šampionát v Košiciach ovládol Azerbajdžan. Stačil jeden gól

Reprezentanti Azerbajdžanu sa stali majstrami Európy v malom futbale.

11.06.2022 22:04
Reprezentanti Azerbajdžanu získali prvý titul... Foto: ,
Reprezentanti Azerbajdžanu získali prvý titul majstrov Európy v malom futbale.

Vo finálovom zápase v Košiciach zdolali v sobotu Rumunsko 1:0 gólom Sejmura Mammadova. Bronzové medaily získali reprezentanti Bulharska po víťazstve nad Kazachstanom 4:1.

Pre Azerbajdžan je to nielen prvý európsky titul v malom futbale, ale aj prvá medaila v histórii. Pre slovenských reprezentantov sa ME skončili vo štvrťfinále, v ktorom podľahli neskoršiemu víťazovi šampionátu Azerbajdžanu 0:1.

ME v malom futbale, finále:
Azerbajdžan – Rumunsko 1:0 (1:0)
Gól: 25.+1 Mammadov. Rozhodovali: Kostadinov (Bulh.), Girakhoo (Belg.), Malinov (Bulh.), Mod (Angl.), ŽK: Karimi
Azerbajdžan: Karimi, Hasan-Zada – Babajev, Narmanov, Maharramli, Alizada, Zejnalov, Soltanov, Mammadov, Hamzajev, Borisov, Rzajev, Karimov, Amirjanov
Rumunsko: Neasca, Klein – Apostol, Radu, Popa, Balea, Alecu, Chetan, Ungur, Paulevici, Plopeanu, Moldovan, Balogh, Ferik, Nemitanu

Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh a taktickú bitku s dôrazom na pozornú defenzívu. Vyložených gólových príležitostí bolo minimum, no spokojnejší išli do kabíny hráči Azerbajdžanu.

Radosť slovenských futbalistov po víťazstve nad Azerbajdžanom 1:0. Čítajte viac Lobotka cíti každý sval, Pekarík dúfa. Slováci sú už v Kazachstane

V nadstavenom čase prvého dejstva sa Mammadov po štandardnej situácii ocitol pred brankárom Rumunska, ktorého zblízka prekonal – 1:0.

V 31. minúte mohol Hamzajev zvýšiť náskok Azerbajdžanu, ale v nádejnej príležitosti zblízka netrafil bránku. Rumuni stupňovali tlak, v záverečných minútach často „horelo“ pred brankárom Azerbajdžanu, ale Rumunom k vyrovnaniu nepomohla ani hra bez brankára.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #malý futbal #ME v Košiciach