Angličania nevyhrali ani v treťom súboji. Ukrajina je naopak stopercentná

Reprezentácia Anglicka remizovala v zápase Ligy národov s Talianskom 0:0. Národný tím Ukrajiny si v prvom "domácom" zápase poradil s Arménskom 3:0.

11.06.2022 17:35 , aktualizované: 22:49
Angličan James Ward-Prowse (vľavo) v súboji s... Foto: ,
Angličan James Ward-Prowse (vľavo) v súboji s Talianom Matteom Pessinom.
debata (3)

Vicemajstri Európy čakajú aj po repríze finále ME na prvé víťazstvo v súťaži, úradujúci európski šampióni sú s piatimi bodmi na čele 3. skupiny A-divízie.

Angličania sa o revanš proti Talianom pokúsili vo Wolverhamptone, kde si svoju najväčšiu príležitosť vypracovali hneď v úvodnej desaťminútovke.

Todor Nedelev. Čítajte viac Škaredá nehoda futbalistov Bulharska. Jedného hráča museli operovať

Po rýchlom prechode do útoku dostal Mason Mount prihrávku od Raheema Sterlinga a zo stredu šestnástky opečiatkoval brvno za hosťujúcim Gianluigim Donnarummom.

V prvom polčase sa vyznamenal domáci brankár Aaron Ramsdale, ktorý v 25. minúte bravúrnym zákrokom vyrazil strelu z prvej Sandra Tonaliho. Tesne pred prestávkou vyškriabal aj tečované zakončenie Mattea Pessinu.

Po zmene strán sa zblízka nepresadil Sterling a domáci majú na konte len dva body, s ktorými sú na poslednom mieste tabuľky. Taliani vedú o bod pred Maďarmi a Nemci čakajú rovnako ako Angličania na premiérový triumf, získali tri body za tri remízy.

Ukrajina nastúpila v Lodži

Ukrajinská futbalová reprezentácia bola pre konflikt nútená odohrať svoje „domáce“ zápasy mimo svojej krajiny a za hostiteľa si zobrala Poľsko.

V Loždi sa pritom mohli Ukrajinci naozaj cítiť ako doma, keďže z tribún ich mohutne povzbudzovali tisícky priaznivcov. Tribúny sa odeli do modro-žltej farby z množstvom vlajok a aj vďaka tomu Ukrajnci vyhrali nad Arménskom jednoznačne 3:0.

Radosť slovenských futbalistov po víťazstve nad Azerbajdžanom 1:0. Čítajte viac Lobotka cíti každý sval, Pekarík dúfa. Slováci sú už v Kazachstane

Nie je jasné, či boli na štadióne vo väčšine obyvatelia Ukrajiny, alebo tam boli aj Poliaci, ktorí svojho suseda bezvýhradne podporujú.

Každopádne tento zápas zostane v pamäti pre mnohé emócie, slzy, ale aj víťazstvo ukrajinského tímu, vďaka ktorému sa udržal na 1. mieste v prvej skupine B-divízie Ligy národov. Po triumfe s Írskom a teraz s Arménskom je Ukrajina zatiaľ stopercentná.

3. Aurelien Tchouameni Čítajte viac Jeden z najdrahších prestupov histórie. Real oznámil druhú letnú posilu

Zároveň išlo o posledný reprezentačný zápas dlhoročnej jednotky národného tímu Andreja Pjatova, ktorý celkovo nastúpil na 102 stretnutí v najcennejšom dre­se.

V ďalšom kole sa Ukrajina stretne s reprezentáciou Írskej republiky rovnako na štadióne v Lodži 14. júna o 20:45.