Francúzi remizovali v Rakúsku 1:1 a sú stále bez výhry

Futbalisti Rakúska remizovali v piatkovom zápase 1. skupiny A-divízie Ligy národov s Francúzskom 1:1.

10.06.2022 23:20
Didier Deschamps Foto:
Sklamaný Didier Deschamps.

Rakúšania sú v priebežnej tabuľke na 2. mieste so štyrmi bodmi, Francúzom patrí po troch zápasoch bez výhry 4. miesto so ziskom dvoch bodov. V druhom zápase skupiny Dánsko doma podľahlo Chorvátsku 0:1.

Vo Viedni mali prvú veľkú šancu Francúzi, ale brankár Patrick Pentz na dvakrát domácich zachránil. V 37. minúte si Konrad Laimer nabehol do šestnástky, loptu poslal pred bránku, kde ju do siete dostal Andreas Weimann.

V druhom polčase mali Francúzi veľký tlak, vyrovnať sa im podarilo v závere po rýchlom protiútoku Kyliana Mbappeho.

O triumfe Chorvátov v Kodani rozhodol v 69. minúte Mario Pašalič, keď sa k nemu odrazila lopta po rohovom kope.

V „slovenskej“ 3. skupine C-divízie remizoval Kazachstan v srbskom Novom Sade s Bieloruskom 1:1. Kazachstan figuruje na čele tabuľky o bod pred Slovenskom, druhý vzájomný zápas je na programe v pondelok od 16.00 SELČ v Nur-Sultane.

V 2. skupine B-divízie zvíťazil Izrael na pôde Albánska 2:1, oba góly strelil Manor Solomon.

Peter Pekarík Azerbajdžan Čítajte viac V Azerbajdžane to bolo ďalšie veľké trápenie. Ešteže je tu Weiss

4. Francúzsko 3 0 2 1 3:4 2
Lukáš Haraslín Čítajte viac FOTO: Bez Hamšíka to zrazu nejde. Slováci mohli u outsidera aj prehrať