Nestačili na Ronaldovu družinu. Česi padli s Portugalskom

Futbalisti Portugalska zvíťazili v 3. kole Ligy národov a pripísali si druhý triumf do tabuľky 2. skupiny A-divízie. Vo štvrtok doma zdolali Česko 2:0. V ďalšom zápase zvíťazili Španieli na pôde Švajčiarska 1:0.

09.06.2022 23:23
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Portugalský kapitán Cristiano Ronaldo (uprostred) gestikuluje s Čechom Michalom Sadílkom (druhý zľava).

V Lisabone mali prvú šancu Česi, ale Jan Kuchta trafil brankára. Vzápätí, v 33. minúte otvoril skóre Joao Cancelo a o päť minút neskôr spečatil triumf domácich Goncalo Guedes.

Špamieli rozhodli o triumfe už v 13. minúte, keď Pablo Sarabia dostal krížnu prihrávku pred bránku a zblízka poslal loptu do siete. Na čele tabuľky figuruje Portugalsko o dva body pred Španielskom, o ďalší bod menej získalo Česko a posledné je Švajčiarsko, ktoré prehralo všetky tri zápasy.

Vo 4. skupine B-divízie zvíťazili Srbi vo Švédsku gólom Luku Joviča a sú na druhom mieste tabuľky o bod za Nórskom, ktoré doma iba remizovalo so Slovinskom 0:0.

Rusko pekarík slovensko Čítajte viac Tarkovičov odchod ich veľmi zasiahol. Slováci majú nového kapitána

V „céčku“ sa naďalej darí Gruzíncom, ktorí zvíťazili v Severnom Macedónsku 3:0 a po troch dueloch majú vo 4. skupine plný počet bodov. Takisto aj Gréci, ktorí si rovnakým výsledkom poradili doma s Cyprom.