Belgičania a Chorváti zažili studenú sprchu. Padli aj Francúzi

Futbalisti Chorvátska prehrali v piatkovom zápase A-divízie Ligy národov na svojom ihrisku s Rakúskom 0:3. V šlágri 4. skupiny Belgičania nestačili na Holandsko, podľahli mu 1:4.

03.06.2022 22:54
Luka Modrič Foto: ,
Kapitán Chorvátska Luka Modrič v zápase proti Rakúsku.

Nedarilo sa ani ďalšiemu favoritovi, Francúzi doma nestačili na Dánsko a prehrali 1:2.

Chorváti začali v Osijeku lepšie, v prvom polčase mali viac šancí, Pašalič dokonca trafil brvno. V 41. minúte však Arnautovič poslal Rakúsko do vedenia po strele spoza šestnástky.

Po prestávke dal druhý gól Gregoritsch a potom opäť po strele spoza šestnástky uzavrel skóre zápasu Sabitzer.

Srbsko SR šport futbal LN 1. kolo C3 Bielorusko Slovensko Čítajte viac Slováci začali vydretou výhrou. Rozhodol premiérový strelec

Belgičania mali na štadióne v Bruseli prvú šancu, ale Castagne namieril iba do brvna holandskej brány. Hostí poslal do vedenia v 40. minúte Bergwijn, keď strelou z diaľky mieril bezchybne.

Ihneď po prestávke unikol Depay a zvýšil na 2:0. O desať minút neskôr sa zblízka presadil Dumfries a o osude zápasu rozhodol svojím druhým gólom Depay.

Belgičania potom dali gól, ale VAR odhalil postavenie Castagneho mimo hru. O čestný úspech domácich sa napokon v nadstavenom čase postaral Batshuayi.

Na Stade de France v Paríži išli Francúzi do vedenia po presnom zásahu Benzemu v 51. minúte, v 68. však Cornelius vyrovnal. Ten istý hráč napokon rozhodol o prekvapivom triumfe Dánov minútu pred koncom duelu.

Radosť futbalistov Česka po otváracom góle proti Švajčiarsku. Čítajte viac V šlágri Ligy národov remíza. Česi prekvapili v Prahe favorita

Futbalisti Kazachstanu zdolali na svojom ihrisku súpera z Azerbajdžanu 2:0. Oba góly strelil Abat Ajmbetov. V druhom stretnutí 3. skupiny C-divízie zdolali Slováci v Novom Sade Bielorusko 1:0.

Kazachovia svojho súpera zlomili až po prestávke. Na štadióne Astana Arena v Nur-Sultane sa presadil len 26-ročný útočník, jeho druhý zásah musel potvrdiť VAR. Arbitri sa pred týmto gólom pozreli, či nebol domáci hráč v ofsajde.

V D-divízii zdolali Lotyši na domácom ihrisku Andorru 3:0.

Kazachstan – Azerbajdžan 2:0 (0:0)
Góly: 50. a 60. Ajmbetov. Rozhodovali: Vad – Toth, Albert (všetci Maď.), ŽK: Maročkin, Ahmetov, Kuat – Silvestre
Kazachstan: Šatskij – Kajrov, Achmetov (79. Malij), Maročkin, Alip, Vorogovskij – Baytana (46. Orazov), Tagybergen 85. Žarynbetov), Darabvajev, Astanov (73. Kuat) – Ajmbetov (79. Šušenačev)
Azerbajdžan: Magomedalijev – Husejnov (79. Bayramov), Mustafazada, Haghverdi – Medvedev, Machmudov (79. Nazarov), Silvestre, Salahli – Isajev (68. Nurijev) – Emreli (79. Šejdajev), Dadašov (68. Alasgarov)