Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Najkrajšia rozlúčka rekordéra. Betis je víťazom Španielskeho pohára

Futbalisti Betisu Sevilla sa stali tretíkrát víťazmi španielskeho Kráľovského pohára.

24.04.2022 09:18
Joaquín Foto: ,
Joaquín v drese Betisu (vľavo) na archívnej snímke.

V sobotnom finále na Estadio de La Cartuja v Seville zdolali Valenciu 5:4 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa zápas skončil v riadnom hracom čase i po predĺžení nerozhodne 1:1.

Domáci sa ujali vedenia v 11. minúte zásluhou hlavičky Borju Iglesiasa, Valencia vyrovnala po polhodine hry gólom Huga Dura.

V záverečnom rozstrele premenili hráči Betisu všetkých päť svojich pokusov, kým na strane Valencie zlyhal vo štvrtej sérii striedajúci Yunus Musah.

Rozhodujúcu jedenástku premenil v piatej sérii Juan Miranda. Betis vyhral Copa del Rey po 17-tich rokoch, predtým triumfoval v rokoch 1977 a 2005.

Pozornosť sa upriamovala najmä na Joaquína, ktorý po sezóne ukončí kariéru. Klubová legenda bola aj pri predchádzajúcom zisku trofeje, potom z klubu odišla, aby sa doň vrátila v roku 2015.

Do stretnutia zasiahol Španiel v 86. minúte vo veku 40 rokov, deväť mesiacov a dva dni a stal sa najstarším hráčom, ktorý si zahral vo finále pohára. V rozstrele svoj pokus premenil.