Brazília ustrážila Messiho, Argentína postupuje. Šláger mal i kontroverziu

Futbalisti domácej Argentíny remizovali v šlágri juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 s Brazíliou bez gólov.

17.11.2021 07:46 , aktualizované: 08:45
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi počas zápasu s Brazíliou.

V tabuľke na svojho rivala strácajú z druhého miesta šesť bodov. Brazília má už dávnejšie postup do Kataru vo vrecku, Argentínu v stredu na mundial poslala domáca prehra šiesteho Čile s tretím Ekvádorom 0:2.

Lionel Messi Čítajte viac Argentína, Antonela, pes a kde je Paríž? Vysmiaty Messi hnevá fanúšikov

V San Juane sa hralo vo vysokom tempe, ale chýbalo gólové korenie. Hostia nastúpili bez útočníka Neymara, ktorého trápi zranenie stehna.

Najkontroverznejší moment priniesla 35. minúta, Nicolas Otamendi trafil lakťom Raphinhu, ktorého v prestávke museli zašiť piatimi stehmi.

Argentína je 13. reprezentáciou s istou účasťou na budúcoročnom svetovom šampionáte.

Lionel Messi sa dostal do jednej šance, brankár Alisson mu ju ale bez problémov zlikvidoval.

„Nie je ľahké hrať v takom nasadení, ako si takýto zápas vyžadoval,“ citovala Messiho po zápase agentúra AP.

Brazílčan Fred nastrelil v 60. minúte brvno, tešil ho fakt, že hostia neinkasovali: „Dnes sme gól nedali, hoci sme mali príležitosti. Opäť sme si ale udržali čisté konto, to je výborné.“

Tréner hostí Tite kritizoval po súboji uruguajského rozhodcu Andresa Cunhu. Ten nevyužil pri posúdení situácie systém VAR.

„Je jednoducho nemožné nevidieť Otamendiho lakeť na Raphinhu. Či to bol rozhodujúci moment duelu? Neviem povedať. Zápas to bol inak dobrý, ale chýbal tu istý prvok, ktorý by zaistil rovnakú spravodlivosť pre oboch.“

Futbalisti Bolívie vyhrali doma nad Uruguajom 3:0. Dva góly zaznamenal Juan Arce. V tabuľke im patrí priebežne siedma priečka s 15 bodmi, šiesty Uruguaj má o bod viac.

Lionel Messi, Kylian Mbappé Čítajte viac Messi šokuje. Barcelona ma nikdy nežiadala zotrvať v tíme zadarmo